18 Haziran 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akyürek: Muhtarlar Kamu Yönetiminin En Önemli Halkası
19 Mart 2019 Salı 20:18

Akyürek: Muhtarlar Kamu Yönetiminin En Önemli Halkası

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Konya’da bulunan muhtar derneklerini ziyaret etti. Muhtarların kamu yönetiminin en önemli halkası olduğunu ifade eden Akyürek, Yeni Büyükşehir Yasası’nı muhtarlarla birlikte hayata geçirdiklerini belirtti.

tahir_akyurek_1.jpg

         AK Parti Konya Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Tahir Akyürek,Konya’da bulunan muhtar derneklerini ziyaret etti.

tahir_akyurek_2.jpg

Muhtar dernekleri ziyareti öncesinde18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü kapsamındaKonya Şehitliği, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Mevlana Kültür Merkezi ve Konya Garnizon Komutanlığı’nda düzenlenen programlara katılan Akyürek, dünya tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutladı.

tahir_akyurek_3.jpg

         Konya Muhtarlar Derneği ziyaretinde Dernek Başkanı Celal Duran ve muhtarlarla sohbet eden Akyürek, 6360 sayılı Büyükşehir Yasası’nı muhtarlarla birlikte hayata geçirdiklerini belirterek, “Konya’nın 780 yerleşim yerine birlikte hizmet götürdük.Muhtarlar kamu yönetiminin önemli bir halkasıdır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran da Konya’ya turizm amaçlı gelenlerinşehrin gelişim ve değişimini hayranlıkla izlediklerini ifade etti.

Akyürek daha sonra sırasıyla KaratayMuhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Çetin, Karatay Muhtarlar Birliği Başkanı Suat Uzun, MeramMuhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş, Selçuklu Muhtarlar DerneğiBaşkanı Mustafa Avcıoğlu’nu ziyaret ederek başkan ve üyelerle istişarelerde bulundu.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA