28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Basın İlan Kurumu denetimde
01 Kasım 2019 Cuma 17:00

Basın İlan Kurumu denetimde

Basın İlan Kurumu Kontrol ve Denetleme Kurulu, bugün gazetemizi denetledi.

Basın İlan Kurumu Kontrol ve Denetleme Kurulu gazetemizi yerinde denetleyerek, yapılan uygulamaları görmek üzere Ereğli’ye geldi. Denetlemeler için İstanbul BİK Yetkilisi Yunus Nazlı, Konya, BİK Yetkilisi Bilal Yaşar Özdemir ve Gazeteci Ali Rıza Karabulut Ereğli’ye geldi. Yapılan denetimde gazetemiz incelendi, evraklarımız, muhasebe kayıtlarımız ve çalışanlarla ilgili bilgiler kontrolden geçirildi. Muhabirimiz ve sayfa editörümüze gazetemizin işleyişi ile ilgili sorular sorarak bilgiler alan denetim kurul üyeleri, denetimi oldukça dostane bir atmosferde gerçekleştirdi.

Basın İlan Kurumu Kontrol ve Denetleme Kurulu, Ereğli’de yayın hayatını sürdürmekte olan Yeni Ereğli Gazetemizi denetledi. Gazetemizde, denetimler yaklaşık 3 saat sürdü. Gazetemiz İmtiyaz sahibi Attila Atmaca, Yazı işleri Müdürü Serpil Atmaca gazetenin resmi faaliyetleri ve işleyişi ile ilgili olarak sorulan sorular doğrultusunda, denetim kuruluna bilgiler verdi. Basın ile ilgili birçok konuyu denetleyen ve ilçemizdeki basının sorunlarınıda dinleyen heyet toplamda 3 kişiden oluştu. Denetleme oldukça dostane bir atmosferde gerçekleştirildi. Bu kurul normal olarak yılda bir defa Tüm Türkiye’deki gazete ve dergileri denetliyor. Kurul ayrıca, gerekli ikaz ve uyarılarla yapılan faaliyetlerin kanuna uygun yürümesini sağlıyor, gerekirse ceza yaptırımları uyguluyor, hatta resmi ilan hakkının iptaline kadar gidebilen bir yetkiye sahiplerdir. Yapılan denetleme sonrasında kontrol sonuçlarını da ilgili gazete ve dergilerde yayınlayarak eksikliklerinde giderilmesini sağlıyor.

Yeni Ereğli Gazetesi İmtiyaz sahibi Attila Atmaca İlçemiz Ereğli’ye bizzat gelerek denetimlerde bulunan heyet İstanbul BİK Yetkilisi Yunus Nazlı, Konya BİK Yetkilisi Bilal Yaşar Özdemir ve Gazeteci Ali Rıza Karabulut’a teşekkür etti.

0-023.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA