31 Mart 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu adam nasıl bir Müslüman?
05 Temmuz 2012 Perşembe 12:36

Bu adam nasıl bir Müslüman?

Suriye ordusu, muhaliflere yönelik çeşitli kentlerde ağır silahlarla operasyonlar düzenledi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, ordunun bugün hava destekli ağır silahlarla yaptığı operasyonlarda Şam'ın banliyölerinde 28, İdlib'te 14, Dera'da 10, Humus'ta 8, Deyr Ez Zor kentinde 5, Lazkiye ve Halep'te 4'er, Hama'da 3 ve Raka kentinde bir olmak üzere güvenlik güçlerince açılan ateşte ölenlerin sayısının 77'ye yükseldiğini belirtti.

Ülkenin kuzeyinde yer alan Raka kentinde şiddetli bir patlamanın meydana geldiğini vurgulayan yerel aktivistlerden Sufyan El Jablavi, güvenlik güçlerinin İdlib'in Han Şeyhun beldesini kuşattığını, kontrol noktalarından kent merkezine ateş açılması sonucu yaralananların olduğunu ifade etti.

"BERAT KANDİLİNDE KAN DÖKTÜLER"

Han Şeyhun'da güvenlik güçlerinin bazı aktivistlerin evlerini ateşe verdiğini ve kentte elektriklerin kesildiğini dile getiren Jablavi, uzun bir süredir halkın gaz ve bazı temel gıda malzemelerine ulaşmakta sıkıntı çektiğini kaydetti.

Jablavi, askeri helikopterin bir çiftliği bombaladığına da değinerek, ''Rejim, Berat Kandili'nde de kan akıttı'' diye konuştu.

Bu arada, Suriye ordusundan aralarında üst rütbelilerinde olduğu çok sayıda askerin ayrıldığı ifade edildi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA