17 Şubat 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu kitap okunmadığında siliniyor
06 Temmuz 2012 Cuma 17:13

Bu kitap okunmadığında siliniyor

Artık kitabı alıp da bir kenara atmak yok. Çünkü bu kitap onu okumadığınızı ele veriyor. Nasıl derseniz...

Kitap okuma hızını ve satışlarını aynı anda artırmak için ilginç bir yöntem geliştirildi. Arjantinli yayınevi Eterna Cadencia , Latin yazarların antolojisini yayınladığı kitabı aldıktan 2 ay içinde okunmazsa içerisindeki yazıları siliniyor.

Kampanyanın adı “The Book That Can’t Wait” (Bekleyemeyen Kitap). Arjantin yayınevi Eterna Cadencia‘nin Latin Amerika’dan yeni yazarları ve eserlerini tanıttığı kitap için hayata geçirilen projede, kitabı satın alan kişi onu iki ay içinde okuyup bitirmek zorunda.

OKUNMAYINCA SİLİNİYOR

Çünkü Özel bir mürekkep kullanılarak basılan kitabın yazıları güneş ve hava ile temas ettiğinde silinmeye başlıyor. İki ay içerisinde kitap tamamen boş sayfalardan ibaret hale geliyor.

1.20120706102000.jpg

KİTAP OKUMAYA TEŞVİK

Okuyucunun devamlı kitap okumayı ertelemesinin önüne geçen ve böylece yazarların ikinci kitaplarını da çıkarabilmesine yardımcı olmayı hedefleyen kampanya, gazete dergi ve televizyonlarda adından sıkça bahsettirerek yayınevinin satışlarını yüzde 40 arttırdı.

883aea697663527c5d78e63d495bb379.jpg

Projenin tanıtım videosunda videosunda "İlk denemesinde okuyamayanlar bir daha asla okuma şansı bulamayacak." sloganını kullanan yayınevi, bu konsepti ikinci baskısını yapmayacak kitaplar için kullanacağını duyurdu.

Kitabın ilk baskısı piyasaya çıktığı gün tükenirken, binlerce yeni sipariş verildi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA