02 Nisan 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyükşehir, Kavşaklarda Akıllı Sinyalizasyon Uyguluyor
13 Ocak 2020 Pazartesi 15:22

Büyükşehir, Kavşaklarda Akıllı Sinyalizasyon Uyguluyor

Trafik yükünün yoğun olduğu kavşaklarda Akıllı Sinyalizasyon uygulamasını hayata geçiren Konya Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl hizmete açılan Antalya Çevre Yolu’nu şehir merkezine bağlayan Gazze Caddesi’nin Şehir Caddesi ile kesiştiği kavşağı kaldır

Konya Büyükşehir Belediyesi, Gazze Caddesi’nin Şehir Caddesi ile kesiştiği kavşağı kaldırarak Dinamik Kavşak Kontrol Sistemi (Akıllı Kavşak) uygulamasına geçti.

Geçtiğimiz aylarda Aydınlıkevler Kavşağı, Selçuklu Kavşağı, TOKİ Fırat Kavşağı, Karatay Sanayi Kavşağı, Lamcı Kavşağı, MTA Kavşağı ve Çimento Kavşağında yaptığı sinyalizasyon uygulamaları ile trafiği rahatlatan Konya Büyükşehir Belediyesi, son olarak Antalya Çevre Yolu ile şehir merkezini birbirine bağlayan Gazze Caddesi’nde Akıllı Kavşak uygulaması başlattı.

akilli_kvsk_1-001.jpg

Meram ilçesinin en geniş caddesi olarak hizmete açılan Gazze Caddesi’nin Şehir Caddesi kesişiminde artan trafik yükünün azaltılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Trafik Dairesi Başkanlığı tarafından kavşak kaldırılarak yerine şehir merkezinde de uygulanan akıllı kavşak sinyalizasyon uygulaması yapıldı.

Akıllı sinyalizasyon uygulamasıyla bölge araçlar, yayalar ve bisikletler için daha güvenli hale gelirken araçların bekleme süresi de en aza indirilmiş oldu.

akilli_kvsk_2-001.jpg

Konya Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi’ne bağlı çalışan Akıllı Kavşaklar, yeşil ışık süresini kavşaktan geçen araç yoğunluğuna göre belirleyerek ortalama bekleme süresini azaltıyor.

akilli_kvsk_3-001.jpg

akilli_kvsk_4.jpg

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA