28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğlu: Mısırla sonsuz işbirliğine hazırız
03 Temmuz 2012 Salı 11:57

Davutoğlu: Mısır'la sonsuz işbirliğine hazırız

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi tarafından kabul edildi.

El İttihadiye Sarayı'nda gerçekleşen ziyaretin ardından basın toplantısı düzenleyen Bakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi Türkiye'ye davet ettiğini ve söz konusu davet mesajını Mursi'ye ilettiklerini söyledi. Türkiye ile Mısır'ın her konuda sonsuz işbirliği yapabileceğini bu konuda Türkiye'nin hazır olduğunu ifade eden Davutoğlu, işbirliğinin bölgeye istikrar getireceğini belirtti.

“Bölgede Mısır'ın güçlü olması gerekiyor. Mısır'ın güçlü olması bizim güçlü olmamızdır. Mısır'ın güçlü olması bölgede istikrar demektir” diye konuşan Davutoğlu, iki ülke arasında stratejik işbirliği mekanizması kurulduğuna dikkati çekerek, “Mısır'a boş bir sayfa ile geldik ne isterlerse sonsuz işbirliği yapmaya hazırız” ifadesini kullandı.

Mısırlıları devrimden ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinden dolayı kutladığını ifade eden Davutoğlu, Mısırlıların önümüzdeki dönemde yaşanabilecek ekonomik sıkıntıların üstesinden gelebileceğini kaydetti.

Bir gazetecinin, Suriyeli muhaliflerin bugün düzenledikleri konferans hakkındaki sorusuna, “Suriye muhalefetinin iki önemli metin üzerinde mutabakat sağlamaları önemli bir gelişmedir” diye cevap veren Davutoğlu, Türkiye'nin, Suriye'de akan kanın durması için verdiği çabaları aktardı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA