28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dini duyguları istismar ediyorlar
06 Temmuz 2012 Cuma 14:02

Dini duyguları istismar ediyorlar

Türkiye’nin her yerinde yaygın olan ve adeta bir sektör haline gelen dilencilik, son günlerde Ereğli halkı için büyük sıkıntılar oluşturuyor..

Günümüzde kolay para kazanmanın yollarından birisi haline gelen dilencilik, Ereğli sokaklarında kendini günden güne daha fazla hissettirmeye başladı. Yapılan araştırmaların da desteklediği durum karşısında vatandaşlar, “Artık bizden korkmuyorlar. Para alıncaya kadar vazgeçmiyorlar. Zabıta tehdidimize de adeta gülüp geçiyorlar. Yetkililer duruma bir an önce önlem almalı” diyerek tepki gösterdi.

 

Gerek dini duygularının, gerek iyi düşüncelerinin istismar edilerek kendilerinden para koparılmaya çalışıldığını ifade eden vatandaşlar, özellikle cami önlerinde dilenci çocukların kişilerin üzerine grup halinde giderek para istediklerini, vermeyenleri ise para alıncaya kadar grup halinde takip ettiklerini söylediler. Büyük bir çoğunluğu Osmaniye bölgesinden olduğu tespit edilen ve Yaşları 7 ile 11 arasında değişen dilenci çocukların aileleri tarafından bu işe teşvik edildiği de verilen bilgiler arasında.

 

Şimdi ise tüm gözler, bu işi çözebilecek tek kurum olan Ereğli Belediye Zabıta Ekiplerinde..

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA