21 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dursun’dan Barış Pınarı Harekâtı Açıklaması
10 Ekim 2019 Perşembe 18:02

Dursun’dan Barış Pınarı Harekâtı Açıklaması

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, Barış Pınarı Harekâtı hakkında bir açıklamada bulundu.

Dursun, açıklamasında; “Ülkemizin sınırlarının hemen ötesinde Fırat nehrinin doğusunu YPG/PKK/PYD ve DEAŞ terör örgütlerinden arındırmak için olmazsa olmaz derecesinde önemli olan Barış Pınarı Harekâtı başlamıştır. Rabbim bu kutlu süreçte, Peygamber Ocağı Olan, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm fertlerine güç kuvvet versin” dedi.

İlçe Başkanı Dursun açıklamasının devamında; “Barış Pınarı Harekâtı bir operasyondur. Gayesi icra edildiği bölgeyi PKK/YPG/PYD ve DEAŞ terör örgütlerinden temizlemek, arındırmak, bölgede huzur ve barışın egemen olmasını sağlamaktır. Operasyon neticesinde PKK/PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerinin sınır illerimizle coğrafi teması kesilecek, ellerindeki silahların türü ve menzili nedeniyle ülkemize karşı potansiyel tehditleri ortadan kaldırılacaktır. Suriye’nin üçte birini işgal eden PKK/PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütünün ülkenin toprak bütünlüğüne arz ettiği tehlike ve yine yuvalandıkları bölgede yaşayan halka karşı zulmü de bertaraf edilmiş olacaktır.

Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan Aziz Milletimiz, bu harekâtın Allah’ın izni ile başarıyla neticelenmesiyle adını bir kez daha tarih sahnesine altın harflerle yazacaktır.  Tam bağımsız ve güçlü Türkiye’nin karşısında hiçbir beşeri kuvvet duramayacaktır. ifadelerine yer verdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA