03 Haziran 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dursun’dan Mevlid Kandili mesajı
07 Kasım 2019 Perşembe 15:57

Dursun’dan Mevlid Kandili mesajı

Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında tüm İslam aleminin mevlid kandilini tebrik etti.

Dursun’un mesajı şöyle: “Mevlid Kandilinin olduğu bu gece Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in âlemleri şereflendirdiği gecedir. Peygamberimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli olayı olarak kabul edilir. Hz. Muhammed doğruluk, nezaket, güvenirlik, adalet, hoşgörü ve cömertlik gibi davranışlarıyla insanlara her zaman örnek olmuştur. Bizler de Peygamber Efendimizin güzel ahlakını kendimize örnek almalı, onun ahlakıyla ahlaklanmaya çalışmalıyız.

Kandil günleri kardeşlik bağlarımızı güçlendiren önemli günlerdir. Bu günlerde dargınlıklar, kırgınlıklar sona erdirilmeli, varsa etrafımızdaki ihtiyaç sahibi kimselere yardım edilmelidir. Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm Ereğlili hemşerilerim ve Türk – İslam aleminin Mevlid Kandil’ini tebrik ediyor, sağlık, sıhhat ve huzur içerisinde, sevdikleriyle beraber nice kandiller geçirmelerini temenni ediyorum.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA