31 Mart 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ereğli bostanlarında hasat dönemi başlıyor
11 Temmuz 2012 Çarşamba 13:45

Ereğli bostanlarında hasat dönemi başlıyor

Ereğli’de yaygın olarak yapılan bostan yetiştiriciliğinde hasat döneminin yaklaştığı öğrenildi..

Türkiye çapında tarımsal yelpazesi bir hayli geniş olan Ereğli, son günlerde sebze yetiştiriciliği ile de ön plana çıkıyor. Ereğlili çiftçiler tarafından son yıllarda ağırlık verilen bostan yetiştiriciliğinde hasat döneminin yaklaştığı kaydedildi.

Konu ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan bostan yetiştiricisi Ayşegül Baltacı, son yıllarda sebze yetiştiriciliği noktasında önemli gelişmeler yaşandığını belirterek, Ereğli’nin de bu perspektifte çok önemli ivme kazanmaya başladığını ifade etti. Bostan yetiştiriciliğinde yerli domates, biber, patlıcan, kabak, fasulye, bamya, bezelye, soğan ve sarımsak gibi sebzelerin üretildiğini söyleyerek iç ve dış pazarda satışa sunulduğunu kaydeden Baltacı, şuan yerli fasulye, bamya, bezelye, kabak ve biber hasatının başladığını vurgulayarak, yakın süreçte yerli domates hasatının da başlayacağını sözlerine ekledi.

Ereğli’de ki bostanlarda yetişen sebzelerin yüzde yüz organik olduğunun altını çizen Baltacı, ev hanımlarının kışlık sebze ihtiyaçlarını Ereğli bostanlarının tam anlamı ile hasatına başlandığı zaman tedarik etmeleri çağrısında bulundu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA