15 Aralık 2019 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ereğli POMEM’de mezuniyet coşkusu
07 Ağustos 2019 Çarşamba 18:20

Ereğli POMEM’de mezuniyet coşkusu

Ereğli Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde 23. Dönem Polis Memuru adayları için mezuniyet töreni düzenlendi.

Ereğli Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde 23. Dönem Polis Memuru adayları için mezuniyet töreni düzenlendi.

Ereğli Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerinin almış olduğu işaret dili eğitimi ile İstiklal Marşı'nın okunmasıyla start aldı.

Programın açılışında konuşan Polis Baş müfettişi, Ereğli Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür V. 1. Sınıf Emniyet Müdür Ali Kurbi, 351 öğrenci ile 3 Nisan 2019 tarihinden itibaren eğitime başladıklarını söyledi.

317 öğrencinin 55 ile başarı sırlamasına göre tayin edildiklerini kaydeden Kurbi, İstihbarat Daire Başkanlığı, terörle mücadele ve diğer daire başkanlıklarına ise 60 öğrenci gönderdiklerini ifade etti.

Kurbi konuşmasının devamında, 15 Temmuz hain darbe girişimini anımsatarak, 15 Temmuz'da vatanını şeref ve namusunu 1 dolara pazarlayan başta FETÖ ihanet şebekesine ve diğer terör örgütlerine karşı uyanık olacağınıza 15 Temmuz ihanetini yine bu başkaldırıya karşı yazılan destanı unutmayacağınıza ve unutturmayacağınıza inanıyorum, yolunuz ve bahtınız açık olsun ifadelerini kullandı.

Törene katılan Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak da Türk polis teşkilatının ülkemizin huzur ve güvenliği yanında demokrasinin sağlanmasında önemli görevler gerçekleştirdiğini söyleyen Kurbi, teşkilat saflarına katılan tüm adayları tebrik etti.

Vali Toprak ise konuşmasında, mezun olacak olan polis adaylarına, Devletinizden başka kimseyi tanımayın, emir almayın. Şu cemaat, bu gurup diyerek FETÖ gibi devletin içine sızmış legal görünümlü illegal yapıların cemaatti dindi imandı derken 15 Temmuz'da ülkeyi ne hale getirdiğini hepimiz gördük, amirlerinizden başka kimseden emir almayın diyerek adayları uyardı.

23.Dönem birincisi Beytullah Erbaş'ın yaş kütüğüne plaket çakması ve yemin töreninin ardından program sona erdi.

Mezuniyet törenine, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Ereğli Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, Halkapınar Kaymakamı Yunus Emre Bozkurtoğlu, Ereğli Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ali Kurbi, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli İlçe Emniyet Müdür Necdet Ercan ve siyasi partilerin temsilcileri ve STK temsilcileri ve polis adaylarının aileleri katıldı.

dsc_9445.jpg

dsc_9390.jpg

dsc_9426.jpg

dsc_9428.jpg

dsc_9408.jpg

dsc_9374.jpg

dsc_9379.jpg

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA