28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ereğli’nin geleceği için buluştular
31 Ekim 2019 Perşembe 17:46

Ereğli’nin geleceği için buluştular

Başkan Oprukçu’nun vizyon projeleri Ereğli Çalıştayı’na damga vurdu

Başkan Oprukçu’nun vizyon projeleri Ereğli Çalıştayı’na damga vurdu

Ereğli Belediyesi ev sahipliğinde Ereğli’de bir ilk gerçekleşerek Ereğli Çalıştayı düzenlendi

Ereğli ve bölge ekonomisinin mihenk taşı iş adamlarını, sivil toplum örgütlerini ve Ereğli Belediyesi’ni “Ereğli’nin geleceği” ortak paydasında buluşturan çalıştayda Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli’nin gelecek yüz yılını inşa edecek vizyon projelerini katılımcılarla paylaştı

31.10.2019-eregli’nin-gelecegi-icin-bulustular-2.jpg

“EREĞLİ İÇİN, EREĞLİ SEVDASI İÇİN BURADAYIZ”           

Ereğli Belediyesi ev sahipliğinde Ereğli’de bir ilk gerçekleştirilerek Ereğli Çalıştayı düzenlendi. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu‘nun ev sahipliğinde Ereğli Belediyesi meclis toplantı salonunda yapılan, Ereğli’nin tarihi, sosyal, kültürel ve ekonomik yapısının ele alındığı bunun yanında sorunların çözümüne ilişkin yapılması gerekenlerin değerlendirildiği çalıştaya İlçe Kaymakamı Hayrettin Çiftçi,  İstanbul’dan ve Ankara’dan gelen Ereğlili İş adamları, Oda, Birlik ve Dernek Başkanları, STK Temsilcileri katıldı. Çalıştay ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Oprukçu: ”Birçoğunuz İstanbul’dan, Ankara’dan geldiniz Ereğli’mizin sorunlarıyla hemhal olmuş bir vaziyette Ereğli’desiniz. Nihayetinde dağarcığınızda Ereğli sevgisiyle ve muhabbetiyle geldiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Hepimiz Ereğli için, Ereğli sevdası için buradayız. Hemşerilerimizin teveccühü ve Allah’ın izniyle Bağımsız Belediye Başkanı olma şerefini yaşıyorum. Bu anlamda şereflendirildiğimiz bir tabloda hakka, hukuka riayet etme suretiyle memleketimizin huzur şehri olması noktasında üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu anlamda çok çalışmaya ve hizmet etmeye mecburiyetimiz var. Böyle bir öneri bize ulaştığında memnun olacağımızı ifade ettik, Ereğli’nin geleceği ile ilgili böyle bir çalıştayın yapılmasını samimiyetle kabul ettik. Ereğli’miz için hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

31.10.2019-eregli’nin-gelecegi-icin-bulustular-3.jpg

“VİLAYET EREĞLİ OLSUN İSTİYORUZ”

Taş Evler’in Ereğli Belediyesi’ne devrinin gerçekleştiğini belirten Başkan Oprukçu: “Ereğli sanayileşmeli, gelişmeli diye düşünürken gönlümüz de bu manada hep çırpındı. Huzur şehri Ereğli diyerek çıktığımız yolda insanlarımızın aç açıkta olmaması gerektiğini düşünüyorum. İşsizliğin olduğu yerde de huzuru inşa etmek kolay bir hadise değil. Geçtiğimiz günlerde Organize Sanayi Bölgemizde çok önemli bir fabrikamızın %50’si yandı, onun üzüntüsünü yaşıyoruz. 500 civarında vatandaşımızın ekmek kapısı olması hasebiyle Ereğli için çok önemli olduğunu değerlendirdiğimiz bir fabrika, maalesef kül oldu. Yangını söndürmek adına arkadaşlarımız, çevre İl ve İlçelerimizden gelen itfaiye ekipleri, muhtelif iş adamlarımız, Büyükşehir Belediyemiz, Orman Genel Müdürlüğü’ne ait helikopterler ile birlikte büyük bir özveri gösterildi ve ziyanı azalttılar. Şükrediyorum can kaybının olmaması da biraz olsun yüreğimize su serpti. Ereğli sanayileşmeli, ham üretip ham satılmamalı, katma değeri yüksek ürünler üretilmeli ve şehrimizin gelişmesini istiyoruz. Vilayet olsun Ereğli istiyoruz. Huzur şehri Ereğli’yi inşa etmede bunlar hep yapı taşlarıdır” diyerek Ereğli’nin vilayet olması arzusunu gerekçeleriyle bir kez daha dile getirdi.

31.10.2019-eregli’nin-gelecegi-icin-bulustular-4.jpg

“İFTİHAR EDİLECEK BİR EREĞLİ ARZUSUYLA ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Oprukçu Ereğli’nin yalnızca bugününü değil gelecek yüz yılını düşündüklerini, üzerinde yaşadığımız vatan coğrafyasının, Anadolu’nun gözdesi Ereğli’nin kalıcı eserlerle kıymetlendirilerek geleceğe taşınması hedefiyle uyguladığı ve uygulamaya hazırlandığı projelerle ilgili şu cümlelerle sözlerini noktaladı: “2014’te Taş Evler’i Korkut Ata Sosyal Tesisleri yapacağız demiştim. Taş Evler’de Büyükşehir Belediyemizin feragat etmesi suretiyle bize devir etme taahhüdünü yaptı ve Taş Evler şu anda Ereğli Belediyesi’ne geçti. Hukuki süreç de tamamlanacak ve inşallah en kısa zamanda burada restorasyon çalışmalarımıza başlayacağız. Korkut Ata Sosyal Tesisleri olarak Taş Evler’i Ereğli’mizin geleceğine armağan edeceğiz. Kütüphane ile ilgili önemli gelişmeler var, 24 saat hizmet verecek çok güzel bir kütüphanemiz olacak inşallah. Bunun yanında Akhüyük Termal Tesisleri’ni şehrimize kazandırdık ve bir sondaj daha yapacağız. 100 derecenin üzerinde bir sıcak suya ulaşma arzumuz var, inşallah bu bize nasip olur. Bunun yanında kuyularımızdan ciddi bir Karbondioksit geldisi var. Ereğli Belediyesi olarak karbondioksit de üretmeye başlayacağız, bu anlamda iş adamlarımızın da aklında bulunsun. Belediyemize de ciddi manada gelir sağlayacak. Ne düşünüyorsak hemşerilerimizin iftihar edebilecekleri bir Ereğli’yi muhafaza ve inşa etmek noktasında kararlı bir çabanın içerisindeyiz. Bu çalıştayda sunumlarınız, değerlendirmeleriniz bizim ufkumuzu açacak, bize heyecan katacak, biz de azimle, samimi çaba ve gayretle Ereğli’nin gelecek yüz yılını inşa edeceğiz inşallah.”

31.10.2019-eregli’nin-gelecegi-icin-bulustular-5.jpg

Başkan Hüseyin Oprukçu’nun konuşmalarının ardından Ereğli’nin tarımda, sanayide, ekonomide ve birçok alanda gelişmesi, değişmesi için yapılan ve yapılması planlar faaliyetler hakkında gerek ilçeden gerekse bölgeden ve ülkenin dört bir yanından gelen iş adamları bilgilendirmelerde bulundular.

31.10.2019-eregli’nin-gelecegi-icin-bulustular-7.jpg

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA