28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ermenilere gözdağı verdi!
30 Haziran 2012 Cumartesi 00:06

Ermenilere gözdağı verdi!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den Ermenilere tokat gibi sözler...

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ülkesinin kendi topraklarında ikinci bir Ermeni devletinin kurulmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Azertac Ajansının yayınladığı habere göre, Bakü'de düzenlenen 23. Crans Montana Forumunun açılış törenine Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile eşi Mehriban Aliyeva da katıldı.

Forumda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Aliyev, farklı kültürlere sahip insanların uzun yıllardır Azerbaycan'da birlikte ve barış içerisinde yaşamasını, son dönemlerde ülkesinde düzenlenen önemli uluslararası etkinlikleri tarihi başarı olarak nitelendirdi.

Azerbaycan'ın 20 yılda ekonomik ve siyasi açıdan geliştiğini ve bölgesinin en güçlü ülkesi olduğunu vurgulayan Aliyev, kendileri için bağımsızlığın en büyük servet olduğunu belirtti.

Azerbaycan-Ermenistan arasındaki Yukarı Karabağ sorununa da değinen İlham Aliyev, ülke topraklarının yüzde 20'sinin işgal altında olduğunu, uluslararası kuruluşların, özellikle de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin işgal olunmuş Azerbaycan topraklarıyla ilgili 4 kararına rağmen Ermenistan'ın bu kararlara uymadığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Aliyev Yukarı Karabağ sorununun çözümüne ilişkin Azerbaycan tarafının tutumunun net olduğunu, toprak bütünlüğü ilkesine dayandığını belirterek, Azerbaycan'ın kendi topraklarında ikinci bir Ermeni devletinin kurulmasına hiçbir zaman izin vermeyeceğini ifade etti.

23'üncüsü Bakü'de düzenlenen ve Türkiye'den Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in de katıldığı Crans Montana Forumunun bu yılki iştirakçıları arasında Gürcistan, Makedonya, Karadağ Cumhurbaşkanları, Estonya Parlamento Başkanı, Birleşik Arap Emirliği ile Lüksemburg veliaht prenslerinin yanı sıra tanınmış birçok politikacı ve çeşitli ülkelerin eski cumhurbaşkanları da bulunuyor.

1 Temmuz'a kadar devam edecek forumda enerji üretiminden gıdaya, güvenlikten küreselleşmeye çeşitli konular görüşülecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA