22 Ağustos 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Feyza Nergiz Coşkuyla Karşılandı
16 Nisan 2019 Salı 17:34

Feyza Nergiz Coşkuyla Karşılandı

Ereğli Topak Kız kuran kursu öğrencisi Feyza Nergiz İran’ın başkenti Tahran’da gerçekleşen Uluslararası Hanımlar Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması’nda dünya ikincisi oldu.

Bugün Ereğli’ye dönen Feyza Nergiz öğretmen ve öğrenci arkadaşları tarafından coşkuyla karşılandı.

Karşılama programına Ak Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun,MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Topak Kız kuran kursu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Fayza Nergiz yaptığı açıklamasında: ‘’ Gerçekten çok mutluyum ben oraya Türk olarak çıktım.Türk olarak okudum ayrı bir mutluyum kuran ı kerim okumadan öce ülkeler gösteriliyor idi ben Türkiye olarak çıktığımdan dolayı ayrı bir motive oldum.Türk olduğum için kendimden gurur duydum çok mutluyum orada Türkiye’nin ne kadar iyi şeyler yapabileceğini gösterdik onlara İran Dünyada ki en büyük platform dünya yarışmalarını düzenleyen en büyük yer orası ben orada Türkiye’yi temsil ettiğim için guruluyum’’ dedi.

Anne ve hocası Ayşe Nergiz: ‘’ Orada Türkiye’yi temsil etmek Ülkemizi temsil etmek ayrı bir güzeldi.Bu Bize çok gurur verdi.Bir de Türkiye’nin üzerinde ayrı bir teveccüh vardı.Feyza en küçük yarışmacı olduğundan dolayı herhalde Feyza kızımız Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etti guru duyuyorum’’ dedi.

Baba Adnan Nergiz: ‘’ İran Gibi bir yerde bayrağımızın dalgalanması bize onur ve gurur verdi.Herkese Bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA