31 Mart 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gönülal’dan Çanakkale Zaferi Mesajı
17 Mart 2020 Salı 18:45

Gönülal’dan Çanakkale Zaferi Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Çanakkale Zaferinin 105’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Çanakkale Zaferinin 105’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gönülal, ülkemizin ve dünyanın tarihi akışını değiştiren destanın 105’inci yılında vatan topraklarını düşmana teslim etmeyen aziz kahramanları bir kez daha saygı ile andığını söyledi.

Gönülal mesajının devamında şunları ifade etti: “Ulus olma bilincinin aşılandığı, Anadolu halkının topuyla, tüfeğiyle, kanıyla canıyla verdiği bu büyük mücadele Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tarih sahnesine büyük bir askeri deha ve çok güçlü bir lider olarak çıkışı açısından da ayrı bir öneme sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu sürecinde bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi aynı zamanda Birinci Dünya Savaşı'nın seyrini değiştirerek tarihe "Çanakkale Geçilmez" sözü ile yazılmış bir destandır. Bu destanın ardından Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde, emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesini başlatan ve bağımsız bir devlet kurmayı başarmış olan halkımız tüm dünyanın ezilen, mazlum ve mağdur halklarına örnek olmuştur. Bugün bir kez daha, tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferinde Anadolu halkının verdiği onurlu mücadeleyi saygı ile hatırlıyor; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıl dönümünde, vatan topraklarımızın kurtarılmasında canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA