28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk organik pazar açılışa hazır
08 Temmuz 2012 Pazar 15:29

İlk organik pazar açılışa hazır

Meram Belediyesi tarafından Melikşah Mahallesi’nde yapımı süren Konya’nın ilk yüzde yüz ekolojik organik ürün pazarı kısa bir süre içinde hizmete açılacak.

Halkın ihtiyaçları doğrultusunda önemli hizmet ve yatırımlara imza atmaya devam ettiklerini belirten Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, "Belediyemiz, yaptığı farklı hizmetlerle ilklerin belediyesi olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Melikşah Mahallemizde yaklaşık 5 ay önce temelini attığımız Konya'nın ilk, Türkiye'nin de 5'nci organik pazarının inşaatı tamamlandı. Etrafında yapacağımız düzenlemelerden sonra yakın bir zamanda açılışını gerçekleştireceğiz." dedi.

4 bin metrekarelik alana kurulan kapalı pazarın yaklaşık 2.5 milyon TL'ye mal olduğunu bildiren Başkan Kalaycı, "Çarşamba günleri semt pazarı olarak hizmet verecek bu pazarda Cumartesi günleri ise sertifikalı organik ürünlerin satışı yapılacak. Ekolojik pazarda, sebze ve meyve gibi ürünlerin yanında zeytinyağı, bal, et ve süt ürünleri, un, kozmetik, bebek maması vb. ürünler de satılabilecek. Diğer zamanlarda ise çocuklarımız farklı spor aktivitelerini yapabilecek. Hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

dsc_0133.jpg

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA