22 Ağustos 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İrandan ABDye tehlikeli çıkış!
05 Temmuz 2012 Perşembe 12:37

İran'dan ABD'ye tehlikeli çıkış!

İran, ülkesine karşı askeri bir müdahalede İsrail'i ve ABD üslerini vuracağını açıkladı.
İran'dan, petrol ambargosunun ardından artan gerilimi daha da yükseltecek bir açıklama geldi. Tahran yönetimi, herhangi bir saldırı durumunda Ortadoğu’daki ABD üsleri ve İsrail’in hedef alınabileceğini duyurdu.
 
Nükleer programı nedeniyle İran'a uluslararası baskı artarken, bölgede gerilim tırmanıyor.
 
Avrupa Birliği'nin petrol ambargosunun yürürlüğe girmesinin ardından uzun menzilli füze denemelerine başlayan İran'dan bugün de sert açıklamalar geldi.
 
Tahran yönetiminden yapılan açıklamada 'herhangi bir saldırı durumunda birkaç dakika içinde Ortadoğu’daki ABD üslerinin ve İsrail’in hedef alınabileceği' belirtildi.
 
'İSRAİL VE ABD HEDEFİMİZDE'

Devrim Muhafızları Havacılık Birimi Komutanı Amir Ali Zadeh ise "Bütün Amerikan üsleri ve İsrail, füzelerimizin hedefinde" ifadesini kullandı.
 
Zadeh,"Saldırı sonrası üsleri yok etmek için kuracağımız ve füzelerimizi yerleştireceğimiz bölgeleri belirledik" dedi.
 
TÜRKİYE’DE HEDEFTE

İran, uzun menzilli füzelerinin 2 bin kilometre menzilli olduğunu belirtiyor. ABD’nin bölgede; Türkiye, Bahreyn, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Afganistan ve Kırgızistan'da askeri üsleri bulunuyor.
 
ASKERİ OPERASYON MASADA

İsrail,diplomasinin başarısız olması durumunda nükleer programını durdurmak için İran'a askeri harekat düzenleyebileceğini belirtiyor. Washington da askeri operasyon dahil tüm seneçeklerin masada olduğunu söylüyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA