21 Haziran 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte Tombala Hastalığı Neler Yaptırdı!
15 Ocak 2017 Pazar 18:10

İşte Tombala Hastalığı Neler Yaptırdı!

Mühürlenen işyeri kapısına duvar örüp, yeniden kumar oynattıkları yapılan baskınla öğrenildi.

Konya'da daha önceden tombala oynatıldığı gerekçesiyle kapatılarak mühürlenen işyerine baskın yapan polis 50 kişiyi tombala oynarken suçüstü yakaladı. İşyeri sahibinin baskınlara karşın mühürlü kapının önüne tuğladan duvar ördüğü, müşterileri ise arka kapıdan içeriye aldığı belirlendi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri, merkez Selçuklu İlçesi Horozluhan Mahallesi'ndeki daha önceden yasa dışı tombala oynatıldığı gerekçesiyle kapatılan ve mühürlenen işyerinde yeniden tombala oynatıldığı bilgisini aldı. Bunun üzerine ekipler işyerini fiziki takibe aldı. İçerde kumar oynatıldığını belirleyen ekipler işyerine baskın düzenledi.

Polis, baskın sırasında şaşırdı. İşyeri sahibi Mehmet Sani B.'nin 15 gün önce mühürlenen ruhsatsız işyeri kapısının önüne polis baskınına karşın tuğladan duvar ördüğü, müşterileri ise arka kapıdan içeri aldığı görüldü. Mehmet Sani B., 'kumar oynamaya yer ve imkan sağlamak, mühür bozmak' suçundan gözaltına alındı. İşyerinde yapılan aramalarda ise 1 adet tombala makinası, 80 adet tombala kartı, 550 adet pul, 2 adet el telsizi ile veresiye oyun oynayan oyuncuların borcunu gösterir defter sayfası ele geçirildi. Ayrıca tombala oynadığı tespit edilen 50 kişiye ise 'Kabahatler Kanunu'na' göre toplam 10 bin 950 lira para cezası kesildi.

Konya polisi yaşa dışı işlere ve kumar illetine karşı savaş açarak çocuğunun ve sorumlu olduğu evinin rızkını bu tür yerlerde heder eden sorumsuz insanlara aman vermiyor.

Bu uygulama Konya halkından takdir topluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA