28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kazaya davet çıkartıyorlar
10 Temmuz 2012 Salı 10:40

Kazaya davet çıkartıyorlar

Motosiklet kazalarının bir hayli arttığı şu günlerde hiçbir şeye aldırış etmeden trafiği tehlikeye düşüren şarjlı bisiklet sürücüleri, görenlerin yüreklerini ağızlara getiriyor..

Gerek görsel basının, gerekse yazılı basının üzerinde bir hayli durduğu ve son günlerde çoğu ölümle sonuçlanan motosiklet kazalarının ardı arkası kesilmezken, hiçbir şeye aldırış etmeden diğer sürücüleri de tehlikeye sokarak trafikte tehlikeli bir şekilde seyreden şarjlı bisiklet sürücüleri, kazaya davet çıkarmaya devam ediyor.

Motosiklet ve bisiklet sürücülerinin kontrolsüz bir şekilde karayoluna çıktıklarına dikkat çeken araç sürücüleri, motosiklet ve bisikletlilerin dikkatsiz davranmalarının kazaya davetiye çıkarttığını belirterek, özelliklede son günlerde sayısı bir hayli artan şarjlı bisikletlerin trafiği tehlikeye düşürdüğünü ifade ettiler.

Şarjlı bisikletleri sessiz olmalarından dolayı çoğu kez fark edemediklerini söyleyen sürücüler, şarjlı bisikletlerinde en az bilinçsizce kullanılan motosikletler kadar trafikte tehlike saçtığını kaydederek, şarjlı bisiklet sürücülerine de ehliyet şartının getirilmesi gerektiğini vurguladılar.

Ayrıca sürücüler yetkililer tarafından şarjlı bisiklet sürücüleri üzerinde de uygulamaların sıklaştırılması gerektiğinin altını çizdiler..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA