29 Ocak 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya, “15 TEMMUZ”a Hazırlanıyor
28 Haziran 2019 Cuma 14:53

Konya, “15 TEMMUZ”a Hazırlanıyor

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri kapsamında oluşturulan tertip komitesi, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak başkanlığında toplandı.

“15 Temmuz Anma” Törenleri Tertip Komitesi Toplandı

 “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri kapsamında oluşturulan tertip komitesi, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak başkanlığında toplandı.

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının koordinasyonunda tüm yurtta olduğu gibi Konya’da da düzenlenecek “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerine hazırlık kapsamında Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak başkanlığında oluşturulan “İl Kutlama Komitesi”, Konya Valiliğinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıya; Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Merkez İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, İlçe Belediye Başkanları, ilgili kurum müdürleri ile oda ve borsa başkanları ve temsilcileri katıldı.

Vali Toprak’tan Hassasiyet Vurgusu

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, 15 Temmuz anma etkinliklerinin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesini vurgulayarak şunları söyledi. “Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin üçüncü yıl dönümü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Konya’da da şehitlerimizi yad etmek, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunmak, milletimizin demokrasiye olan inancı ve bağlılığının gelecek nesillere aktarılması için etkinliklerin 15 Temmuz’un ruhuna uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi, aynı zamanda FETÖ ile mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürülmesi ve toplumsal hafızanın diri tutulması bakımından, etkinliklerin düzenlenmesinde gerekli hassasiyetin ve duyarlılığın gösterilmesi önem arz etmektedir.” dedi.

Konya’da Görkemli Anma

Toplantıya katılanların görüş ve önerilerinin değerlendirilmesi sonucunda alınan kararlar ise şöyle; Anma etkinlikleri, 15 Temmuz Pazartesi günü Şehitlik ziyareti ile başlayacak. Öğle namazının ardından Sultan Selim Camiinde Mevlid-i Şerif ve Hatim Duası yapılarak, vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunulacak. Meram Belediyesinin Tantavi Görsel Sanatlar Merkezindeki 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirilecek. Etkinliklerin ana adresi olan Mevlana Meydanındaki program, saat 20.00’de Mehter Takımının gösterisiyle başlayacak. Akşam namazından sonra İtri–tekbir, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim Tilaveti’nin ardından protokol konuşmaları gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması, alana kurulacak dev ekrandan canlı olarak yayınlanacak. Günün anlam ve önemine değinilen konuşmalarla devam edecek programda, çeşitli sanatçılar da 15 Temmuz ruhuna uygun eserleri seslendirecek. 15 Temmuz konulu çeşitli videolar gösterilecek. Gece yarısı saat 00.13’de tüm camilerde sela okunacak. Anma etkinlikleri 16 Temmuz Salı günü sabah namazına kadar devam edecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından 15-16 Temmuz tarihlerinde ek seferler konularak, vatandaşlar toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanabilecek. Mevlana Meydanındaki anma etkinliklerinde 10 Bin Türk Bayrağı dağıtılacak.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA