03 Haziran 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Oprukçu Dan Gaziler Günü Mesajı
19 Eylül 2019 Perşembe 12:00

Oprukçu Dan Gaziler Günü Mesajı

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu 19 Eylül 1921 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından ‘Gazi’ unvanının verilişinin yıldönümü olarak kutlanan Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlad

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu 19 Eylül 1921 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından ‘Gazi’ unvanının verilişinin yıldönümü olarak kutlanan Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu “Vatanımızın birliğini korumak, dirliğini sağlamak ve esenliğini devam ettirmek amacıyla canlarından vazgeçmeye niyetlenmiş gazilerimizin her fırsatta hatırlanması ve hatırlatılması milli bir sorumluluktur” dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu mesajında, “Gazilik unvanı milletimizin bağımsız ve hür yaşamasının bir gereği olarak nesilden nesile geçen manevi bir değerdir. Aziz milletimiz, tarihin her döneminde istiklal ve istikbalinin muhafazası için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamış, bağrından çıkardığı şehit ve gazilerle kutlu varlığını bu zamana kadar devam ettirebilmiştir.

Vatanımızın birliğini korumak, dirliğini sağlamak ve esenliğini devam ettirmek amacıyla canlarından vazgeçmeye niyetlenmiş kahraman gazilerimizin ortaya koyduğu göz kamaştırıcı fedakârlıkların her fırsatta hatırlanması ve hatırlatılması milli bir sorumluluk olarak görülmelidir. Şehitlerimize Allahtan rahmet, Gazilerimize uzun ömürler dilerim” dedi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA