17 Şubat 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk, Kavasoğlu’na emanet
19 Temmuz 2012 Perşembe 10:03

Selçuk, Kavasoğlu’na emanet

Torku Selçuk Üniversitesi Basketbol Kulübü Başkanı Yunus Derabağ ve yönetim kurulu üyeleri takımın yeni antrenörü Aclan Kavasoğlu ile birlikte Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i makamında ziyaret etti.

Torku Selçuk Üniversitesi Basketbol Kulübü Başkanı Yunus Derabağ ve yönetim kurulu üyeleri takımın yeni antrenörü Aclan Kavasoğlu ile birlikte Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i makamında ziyaret etti.  2 yıllığına Torku Selçuk Üniversitesi ile anlaşan deneyimli antrenör Kavasoğlu ile resmi imzalar da Rektör Prof. Dr. Gökbel ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte atıldı. Torku Selçuk Üniversitesi için atılan bu imzanın hayırlı olmasını dileyen Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Daha önce İzmir Karşıyaka Basketbol takımını çalıştıran hocamız benim de çok yakınen bildiğim bir kültürden geliyor. Atılan bu imzanın her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum. Biz de Üniversite yönetimi olarak takımımız için elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

 “HER EVE BİR SELÇUK BAYRAĞI ASTIRMAK İSTİYORUZ”

Takımın yeni antrenörü Aclan Kavasoğlu ise, “Torku Selçuk Üniversitesi Basketbol Takımı’nın Konya’nın olduğu gibi köklü bir geçmişi var. Son iki-üç senedir de birinci lige çıkmak için çok ciddi bir çalışma yürütülüyor. Tabi ki burada çok ciddi bir enerji var ve böyle bir enerjinin var olması beni çok etkiledi. İşte bu enerji doğru kullanıldığı takdirde çok ciddi bir güç oluşturabiliriz. Bunun için gerekli altyapı da mevcut. Her şeyden önce Torku Selçuk çok genç, dinamik, mücadeleyi seven ve sahada her şeyi yapabilen bir takım. Özellikle ileriki dönemlerde takımın omuriliğini oluşturacak üniversite kökeni olan genç oyunculara yer vermek bu takımla birlikte 1. lige çıkabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Konya’da basketbolun daha kalıcı olması ve geleceği için temel hedefimiz herkesin evinde bir Selçuk Üniversitesi bayrağını astırmak olacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından başarılı çalıştırıcı Aclan Kavasoğlu ile imzalar atıldı. Torku Selçuk Üniversitesi ile 2 yıllığına anlaşan deneyimli antrenör, Rektör Gökbel ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA