31 Mart 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriyeden tansiyon yükseltecek hareket
08 Temmuz 2012 Pazar 15:34

Suriye'den tansiyon yükseltecek hareket

Suriye ordusu gerçek savaş koşullarına göre hazırlanıyor. İşte haberin detayları

Türk savaş jetini düşürdükten sonra Beşar Esad ’ın yaptığı ‘her açıdan tam bir savaş halindeyiz’ açıklaması Suriye’de pratiğe dönüşüyor.

Suriye resmi haber ajansı SANA, kara, deniz ve hava kuvvetlerinin katılımıyla geniş çaplı bir tatbikat başlatıldığını bildirerek ‘Suriye savaşa kabiliyetini ve olası bir kara, deniz ve hava saldırısı karşısında gücünü denemeyi hedefliyor’ açıklaması yaptı.

AMAÇ OLASI BİR DENİZ SALDIRISINA KARŞI...

Türkiye ’nin, düşen uçağın füzeyle vurulduğu açıklamasının ardından başlayan polemik, tatbikatla daha da alevleneceğe benziyor. Zira Suriye tatbikatta ‘deniz ve sahil füzeleri, deniz helikopterleri ve füze teknelerini’ deneyeceğini açıkladı. SANA’nın haberine göre amaç olası bir deniz saldırısına karşı manevra gücünü sınamak.

'GERÇEK SAVAŞ KOŞULLARI'

SANA, bugün başlayan tatbikatın ilk bölümünü “Gerçek savaş koşullarında yapılan askeri tatbikata katılan deniz kuvvetleri birliklerinin saldırıya karşı koymada sergilediği yüksek performans ve düşman hedefleri yüksek bir dikkatle vurması kahraman ordumuzun sahip olduğu yetenek ve verimliliği, modern ve gelişmiş silahları kullanabilme gücünü ortaya koydu.” sözleriyle duyurdu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA