06 Nisan 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
tutamayanlar 10 TL ödesin
19 Temmuz 2012 Perşembe 11:18

tutamayanlar 10 TL ödesin

Sağlık problemleri nedeni ile oruç ibadetini yerine getiremeyen vatandaşların 1 ay karşılığında toplamda 300 TL Civarında fidye ücreti ödeyeceği öğrenildi..

Ereğli Müftüsü Yusuf Eseroğlu son günlerde halk arasında bir hayli tartışılan fidye konusunda gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Eseroğlu yaptığı açıklamada bazı Müslümanların sağlık koşullarının el verişsiz olması nedeni ile oruç ibadetlerini yerine getiremediklerini ve dini yükümlülüklerine göre yerine getiremedikleri oruç ibadetleri karşılığında fidye ödemeleri gerektiğini söyledi.

Müftü Eseroğlu her ne kadar Diyanet tarafından günlük fidye ücreti 8,5 TL olarak açıklansa da vatandaşların fidyelerini öderken bir kişinin sahur ve iftar ihtiyaçlarını baz alarak ödeme yapması gerektiğine dikkat çekti.

Bir Müftü olarak sağlık koşullarının el verişsiz olması nedeni ile tutmadıkları her oruç karşılığında 10 TL ödeme yapmalarını öneren Müftü Eseroğlu, Ramazan ayının tüm İslam Alemine ve Ereğlililere hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA