21 Ekim 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversiteli Gençler Bilim Merkezi Gözlem Etkinliğinde Buluştu
25 Haziran 2019 Salı 15:35

Üniversiteli Gençler Bilim Merkezi Gözlem Etkinliğinde Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi Astronomi Kulübü’nün Kilistra’da düzenlediği Astronomi Günü Gözlem Etkinliğinde yüzün üzerinde üniversite öğrencisi buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi Astronomi Kulübü’nün Kilistra’da düzenlediği Astronomi Günü Gözlem Etkinliğinde yüzün üzerinde üniversite öğrencisi buluştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi Astronomi Kulübü tarafından organize edilen Astronomi Günü Gözlem Etkinliğinde üniversiteli gençler bir araya geldi.

bm_kilistra_2.jpg

Meram ilçesine bağlı Tarihi Kilistra (Gökyurt) Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe yüzün üzerinde katılımcı ve davetli katıldı. Doğa ve gökyüzünü gece-gündüz gözlem etkinliğinde drone ve İHA yarışmaları da sahnelenirken katılımcılar hem eğlendi, hem öğrendi.

bm_kilistra_3.jpg

Astronomi Günü Gözlem Etkinliğinde bir araya gelen; MÜGET, KTÜ Elektrikli Araba Takımı, Selçuk Üniversitesi Roket Takımı, Maveri Roket Takımı, NEÜ İHA Takımı, NEÜ Drone Takımı, KTÜ RACLAB Ekibi, Merkut Roket Takımı, Selçuk Üniversitesi Roket Takımı, Büyükşehir Belediyesi Kılıçarslan Gençlik Merkezi öğrencileri yaptıkları materyalleri tanıtarak birbirleri ile bilgi alışverişinde bulundu.

bm_kilistra_4.jpg

Yapılan etkinlikte kıyasıya yarışan ve gözlemlerini not eden katılımcılar, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, bunun gibi programların sıklıkla yapılması temennisinde bulundu.

bm_kilistra_5.jpg

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA