10 Bin Fidan Daha Toprakla Buluştu

10 Bin Fidan Daha Toprakla Buluştu

Ereğli kaymakamlığı ve Orman Fidanlık Müdürlünün organizasyonu ile Göztepe mevkiinde 10 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Yüz bin dönümlük arazi de 10 bin fidan dikimi Ereğli Göztepe’sinde gerçekleştirildi. Fidan dikim törenine Ereğli kaymakamı Hasan Bağcı, Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven, Ereğli Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Günay, Milli Eğitim Şube Müdürleri Belediye Başkan Yardımcıları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Fidan dikim töreninde gazetecilere açıklamalarda bulunan Ereğli kaymakam Hasan Bağcı, “Hepimize düşen en kutsal görevlerden birisi de elbette ki ağaç dikmektir. Peygamber efendimizin de Emirlerinde buyurduğu gibi “ Ölünceye kadar ağaç dikin.” Bu dünyada yaşadığımız sürece yapabileceğimiz en kutsal işlerden birisi de ağaç dikmektir. Ereğli’ye geldiğim günden beri ağaç dikim konusunda özellikle geçen yıl oldukça yoğun bir çalışma içerisinde olduk. Bu konuda Belediye Başkanımızın da çok büyük katkıları oldu. Yapılan bu ağaçlandırma çalışmaları Ereğli açısından çok önemli. Bu bölgede rüzgâr erozyonu hat safhada. Erozyonun önüne geçebilmenin tek yolu da ağaçlandırma yapmak. Bu ağaçlandırma çalışmalarıyla sadece Ereğli’ye hizmet etmiş olmayacağız. Aynı zamanda hem ülkemize hem de tüm insanlığa hizmet etmiş oluyoruz. O bakımdan herkesin ölünceye kadar ağaç dikmeye devam etmesini tavsiye ediyorum “ dedi.

Orman Fidanlık Şefi Ertan Koyuncu, “Ereğli kaymakamlığımız ve orman fidanlık müdürlüğümüzde yüz bin dönümlük araziye 10 fidanı toprakla buluşturuyoruz. Yeşil bir Ereğli için çalışmalarımıza önem veriyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından fidan dikim törenine katılan yediden yetmişe herkes fidanları büyük bir heyecanla toprakla buluşturdular. İlçe protokolü, öğrencilerle birlikte fidan diktiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.