120 kayıp veren PKK'nın telsizdeki paniği

120 kayıp veren PKK'nın telsizdeki paniği

Şemdinli’deki operasyonda 120’nin üzerinde elemanını kaybeden terör örgütünün “Eylemleri Batı’ya kaydırın, bölgeyi rahatlatın” talimatı verdiği belirlendi

Şemdinli’de 23 Temmuz’da bu yana süren operasyon, 6 asker ile 2 korucunun şehit olduğu Çukurca Geçimli Karakolu’na saldırı ve İzmir Foça’da askerleri taşıyan servis aracına yönelik eylemin ardından, istihbarat ve güvenlik birimleri önemli bilgilere ulaştı. Şemdinli merkezli operasyonlar kapsamında daha önce 115 terör örgütü üyesinin etkisiz hale getirildiği açıklanırken, bu rakamın son çatışmaların ardından 120’nin üzerine çıktığı belirtildi.

Bölgede havadan ve karadan yürütülen operasyonlar kapsamında güvenlik birimlerinin yeni bir metod izlediği bildirildi. Daha önce gerçekleştirilen kapsamlı operasyonlarda “süpürme taktiği” ile teröristlerin bölge dışına çıkarılması yoluna gidilirken, son operasyonun bölge tamamen temizleninceye kadar sürdürülmesi hedefleniyor.

Foça’nın sırrı
Geçimli Karakolu’na saldıran 150 kişilik gruba örgüt yönetimince “Ölüme gidiyorsunuz, son kişi kalıncaya kadar orada kalacaksınız” talimatı verildiği belirlendi. Yyrıca bu gruba İran ve Suriye’den destek için gelen küçük ekiplerin de katıldığı belirlendi. Örgüt yönetiminden Şemdinli-Çukurca arasında kıskaca alınan terörist gruplarının “rahatlaması” için metropoldeki hücrelere buralarda “büyük eylem” yapılması talimatı verildiği, İzmir Foça’daki saldırının da bu kapsamda yapıldığı anlaşıldı. Güvenlik birimleri özellikle 3 büyük kentte olası eylemlere karşı alarma geçti.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.