2012 KPSS adayları bu habere dikkat!

2012 KPSS adayları bu habere dikkat!

KPSS adayları için nüfus müdürlükleri pazar günü de mesai yapacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM ), 2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS ) Ortaöğretim/Önlisans Sınavı'na katılacak adaylardan, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, fotoğrafı veya soğuk damga bulunmadığı için sınava katılamayacak durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nce bazı nüfus müdürlüklerinin 23 Eylül 2012 Pazar günü saat 07.00 - 10.15 arası açık tutulacağını duyurdu.

Açıklamaya göre, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası fotoğrafı veya soğuk damga bulunmayan 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans adaylarının, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekiyor. Nüfus müdürlüklerince ilgili adayın şu durumlarda nüfus cüzdanı tanzim edilecek.

-Açık olan ilçe nüfus müdürlüğünün sorumluluk alanında bulunan yerleşim yeri muhtarlığınca düzenlenen nüfus cüzdanı talep belgesi ibraz edenlerin nüfus cüzdanı tanzim edilerek ilgilisine verilecektir.

-Nüfus cüzdanı talep belgesi ibraz edemeyen ancak fotoğraflı başka bir kimlik ibraz edenlerin, kimlik bilgilerinin birebir tutması halinde nüfus cüzdanı tanzim edilerek ilgilisine verilecektir.

-Sorumluluk alanı dışında bulunan yerleşim yeri muhtarlığınca düzenlenen nüfus cüzdanı talep belgesi ibraz edenler veya muhtarlıktan böyle bir belge tanzim ettiremeyen adaylar, müdürlük personeli ile birlikte ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2012- KPSS Ortaöğretim/Önlisans başvuru bilgilerine TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişecekler. Nüfus cüzdanı talep eden aday ile aday işlemleri sisteminde başvuru bilgileri bulunan adayın kimlik bilgilerinin karşılaştırılması sonucunda bilgilerin bire bir tutması halinde belgenin dökümü ilgilinin dosyasında saklanacak ve nüfus cüzdanı ilgiliye tanzim edilecek adayın yanında, üzerinde TC kimlik numarası ile fotoğrafı bulunan ve resmî onay olan özel bir kimlik belgesinin olması işlemlerin daha kolay ve hızlı olmasını sağlayacak.

NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ GEÇERLİ OLMAYACAK

Adayların, nüfus müdürlüklerinden nüfus cüzdanlarını edinmeleri gerekecek. Nüfus müdürlükleri tarafından adaylara verilecek ‘Nüfus Kayıt Örneği’ belgesi sınavda geçerli olmayacak. Nüfus kayıt örneği ile sınava gelen adaylar sınava alınmayacak, sınava alınsalar bile sınavları geçersiz sayılacak.

ÖSYM’nin internet sitesinde pazar günü açık bulunacak Nüfus müdürlüklerinin listesine de yer verildi.

 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.