22. olağan genel kurulu yapıldı

22. olağan genel kurulu yapıldı

S.S. Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 22. Olağan Genel Kurulu Ereğli Kültür Merkezinde yapıldı

Pankobirlik Genel Başkan Yardımcısı ve Ereğli Pankobirlik Başkanı Sezai Özbudak, Pankobirlik Genel Müdürü Fahrettin Tan ile çok sayıda davetli ve üyelerin katıldığı Genel Kurul’da gündem maddeleri okundu ve kabul edildi.

Genel Kurul Açılış, Genel Kurul Divanının seçimi, (Ana sözleşmenin 29. Maddesi gereğince Başkan, Başkan Yardımcısı, 2 Kâtip ve en az 2 Oy toplayıcı), Saygı Duruşu ile başladı. Genel Kurul Divanına tutanağı imzalama yetkisi verilmesinin ardından Kooperatifinin 2011 faaliyet yılına ait Yönetim Kurulu ve Denetçiler raporları ile Bilânço, Gelir tablosu Hesaplarının okundu.  Bu konuda söz alan üyelerden Hasan Günaydın, “50 trilyonluk bütçede 11 trilyon stok var. 3 kalem yem, gübre ve tohumda stok sayımı yapılmasını istiyorum. Bütçeye itizarım yok” dedi.

Günaydın’ın konuşmasının ardından Yönetim Kurulu ve Denetçiler Raporları ile Bilânço, Gelir Tablosu hesaplarının tasdik edildi. Yönetim Kurulu ve Denetçilerin ibrası, 2011 Faaliyet yılı Müspet Gelir-Gider farkının Ana sözleşmenin 19.  maddesi uyarınca tevzii, 1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 56.  maddesi uyarınca görüşme yapılması, 2012 yılına ait İş Programı ve Bütçesinin okunması, tartışılması ve tatbiki hususunda Yönetim Kuruluna yetki verilmesinin ardından Yönetim Kurulu üyeleri ve denetçilere verilecek ücretler ve yolluklar belirlendi. Daha sonra süreleri sona eren Denetçilerin ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı.

Denetçilerin ve yedek üyelerinin seçimine 258 katılımın oldu. Kullanılan 225 oyun 222’si geçerli sayılırken 3 oy ise boş çıktı ve genel kurul sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.