AK Kadro basın mensupları ile bir arada

AK Kadro basın mensupları ile bir arada

AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı Ereğli'deki basın kuruluş temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Birliktelikte AK Parti İlçe Başkanı Ömer Eğer gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Mart ayında iki önemli konunun gerçekleştiğini ifade eden Eğer, terör sorununun çözümü noktasında gelinen sürecin önemine değinerek, “Birincisi ülkenin ekonomik olarak gelişmesine balta vuran terör sorununun çözüme kavuşması için atılan adımlardır. Bu sürece sadece iktidarımız değil muhalefetin de katkı sağlaması gerekiyor. 600 milyar dolar gibi bir meblağın terör için harcanması ve süreçte 40 bin insanımızın hayatını kaybetmesi üzüntü vericidir. Artık bu sürece destek verilmeli ve sorun ortadan kaldırılmalıdır. İkinci önemli konu ise Mavi Marmara gemisine uluslar arası karasularında İsrail'in müdahalede bulunarak 9 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi sonrası dilediği özürdür. Artık Türkiye bölgesinde güçlü ve lider ülke konumundadır” dedi.

Ereğli gündemine de değinen Eğer, 2013 yılında bir çok yatırımın Ereğli'ye kazandırılacağını ifade etti. İhale aşamasına gelen yatırımların Ereğli'ye kazandırılmasıyla sorunlara neşter vurulacağını kaydeden Eğer, “2 bin 100 kişi kapasiteli açık ve kapalı cezaevi Ereğli'ye yapılacak. Ayrıca Milli Eğitimin en önemli sorunları olarak gördüğümüz derslik açığını kapatma noktasında yeni binalar ve derslikler kazandırılacak. Konya-Adana yol güzergâhının ihalesi yapıldı ve 1 ay içerisinde yüklenici firma çalışmalara başlayacak. Hızlı tren projesi de yatırım programına alındı. 200 km. hızla ulaşımda zaman açığını kapatacak olan hızlı tren Ereğli'ye şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Seçim arifesine girdiklerini belirten AK Parti İlçe Başkanı Ömer Eğer, sandıkları oluşturduklarını ve yüzde 80 tamamladıklarını söyledi. 6 Nisan'da 30. Danışma Toplantısını gerçekleştireceklerini kaydeden Eğer, “Konya Milletvekilimiz Mustafa Akış ile Konya yönetimi bu toplantıya katılacak. Siyaset Akademisi sonuç belgeleri de bu toplantıda verilecek. Köy gezilerimize devam ediyoruz. Büyükşehir Yasasını anlatıyoruz” dedi.

Eğer Başbakan Erdoğan'ın Ereğli'ye ne zaman geleceği yönündeki soruya ise, Başbakan'ı Ereğli'ye davet ettiklerini ve kendisinin “Bahar aylarında geleceğim” dediğini kaydetti ve kesin bir tarih olmadığını sözlerine ekledi.

Devlet Hastanesi inşaatının da kısa sürede başlayacağını belirten Eğer, hastanedeki hekim açığının da giderilmesi noktasında siyasi iradelerini ortaya koyduklarını vurguladı.

Fakültedeki belirsizliğin devam ettiğini de kaydeden Eğer, bu konuda Milletvekili Cem Zorlu'nun yoğun gayretleri olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.