AK Parti Türkmen Köyü’ndeydi

AK Parti Türkmen Köyü’ndeydi

Ak Parti Ereğli Teşkilatı köy gezileri kapsamında Türkmen Köyü’nü ziyaret etti. İlçe Başkanı Ömer Eğer ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ziyarette Başkan Eğer, Büyükşehir yasasını anlattı.

Yeni yasa ile yaşam standartları artacak
 
İlçe Başkanı Ömer Eğer sözlerine şöyle devam etti" Anayasanın temel düzenlemeleri çerçevesinde yönetim sistemimiz temel olarak "merkezi ve mahalli idare" biçiminde ele alınmaktadır. Bu ana eksenden birini oluşturan yerel yönetimler, yerel ve ortak nitelikleri kamu hizmetlerinin yürütülmesinden sorumlu anayasal kurumlardır ve yerinden yönetim ilkesine uygun olarak yapılandırılmışlardır. Bu çerçevede yönetim planlama ve koordinasyon açısından belediye sınırı mülki sınıra genişletildiğinde en geniş ölçekte hizmet üretilecek güçlü bir yapı hedeflenmiştir. Yasanın amacı, hizmet siyasetinin, dolayısıyla çağdaş belediyecilik anlayışının gerekliliği olan en yüksek verimlilikle, hızlı ve kaliteli hizmet bütünlüğünün sağlanmasıdır. Ayrıca köy de yaşayan vatandaşlarımızın ilçe merkezinde ikamet eden halkımızdan hiçbir farkı olmayacaktır yani yaşam standartları artacaktır" dedi.
 
İlçe ve Büyükşehir Belediyesine oy kullanılacak
 
Başkan Eğer açıklamasında, "Yasa ile bugüne kadar sadece muhtar ve il genel meclis üyelerine oy kullanmaktaydınız. Ak Parti iktidarımızda çok önemli bir hak kazandınız artık ilçe belediyesine de büyükşehir belediye başkanlığına da oy kullanacaksınız. Bu çok önemli bir gelişmedir" dedi.
 
Ereğli Belediyesini Ak Kadrolara Teslim Edeceğiz
 
İlçe Başkan Ömer Eğer " değerli kardeşlerim inşallah Büyükşehir ve Ereğli belediyesini hep birlikte Ak kadrolara teslim edeceğiz. Belediyecilik bizim işimiz görüyorsunuz Konya her geçen gün gelişiyor. Daha çok hizmet için Büyükşehir belediyesi ile birlikte Ereğli Belediyesi’ni de kazanacağız" dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.