Ak Parti’den Barış ve Dostluk Mesajı

Ak Parti’den Barış ve Dostluk Mesajı

Ak Parti Ereğli İlçe Teşkilatı seçim çalışmaları kapsamında Orhaniye Köyünü ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında Ereğli Cem Evi’ni de ziyaret eden teşkilat üyeleri barış ve dostluk mesajı verdi.

Yerel seçimlere kısa bir süre kala başlatılan çalışmalar kapsamında Orhaniye Köyüne yapılan ziyarette şehir dışındaki programından dolayı İlçe Başkanı Ömer Eğer katılamazken, programa İlçe Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Genel Meclis üyeleri katıldı. 
Orhaniye Köyü ziyaretinde İlçe Başkan Yardımcısı Ersin Yalama, Büyükşehir yasası ile daha çok hizmet etme şansını yakalayacaklarını belirttiği açıklamasında hükümetin çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. 
Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Öz ise, AK Parti iktidarı döneminde Orhaniye Köyüne yapılan hizmetleri anlatarak Orhaniye Köyüne 16 derslik bir okul yapılacağı müjdesini verdi. 
Barış ve dostluk mesajı verildi

İlçe Başkanı Ömer Eğer'in şehir dışındaki toplantısı nedeniyle katılamadığı ziyaretlerde ilçe başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyelerinin bir diğer ziyaret noktası ise Ereğli Cem Evi oldu. Barış ve dostluk mesajı verilen ziyaret ile ilgili bir değerlendirmelerde bulunan Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Zübeyir Dursun şunları kaydetti:

“Barış içinde yaşadık"

Türkiye’de Sünni ve Alevilerin barış içinde yaşadıklarını belirten Dursun, “Hiç kimse bir diğerinin yaşamına müdahale etmeden barış içinde yaşadık. İnşallah kıyamete kadar da böyle yaşayacağız. Alevilerin dile getirdiği temel değerler İslam’ın temel değerleridir" dedi.

“İnsanımız bu oyuna gelmeyecek"

Hz. Ali’nin ilim, irfanın yanı sıra insanlar arası ilişkilerde de en ileri noktaya geldiğini belirten Dursun, “Bu ülkede Ali sevgisi ve Peygamber sevgisi hepimizin ortak değerleridir. Aleviler arasında bu ortak değerleri hatırlatan her türlü çalışmayı bütün takdirlerin üstünde görüyoruz. Dışarıdan bir takım çevreler bu birliği bölmek için çalışmalar yapabilirler. Bizim insanımız bu oyanları gelmedi. Bundan sonra da gelmeyecektir" ifadelerini kullandı.

Cem Evleri’nin ibadethane olması

Cem Evleri’nin ibadethane olması konusunda ise değerlendirme yapan Başkan Yardımcısı Zübeyir Dursun, “Alevi sorunlarının çözülmesi için çok önemli çalıştaylar yapıldı. İnsanların yaşayış ve ifade etme biçimlerine müsaade edilmesi için çalışıyoruz. Umuyoruz ki, bu alevi çalıştayları devam eder ve yurttaşlarımızın karşılaştığı sorunların çözülmesi için adımlar atılmış olur. Sorunları dinliyoruz anlıyoruz. Bunların çözülmesi için yapılan çalıştaylarda, ilgili devlet kurumları bir noktaya ulaşacaktır" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.