AK YÜZLER 30. DANIŞMA MECLİSİ’NDE

AK YÜZLER 30. DANIŞMA MECLİSİ’NDE

AK Parti 30. Danışma Meclis Toplantısını gerçekleştirdi.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, AK Parti 23. Dönem Milletvekilleri Abdullah Çetinkaya, Ali Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Ali Selvi, Konya İl yönetimi, Ereğli İlçe Başkanı Ömer Eğer ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile partililer katıldı.

Saygı duruşu, istiklal marşı, divan heyetinin oluşturulmasıyla başlayan 30. Danışma Meclis Toplantısının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ömer Eğer, AK Parti iktidarında yapılan hizmetlerin insan odaklı olduğunu, hayal edilen projelerin AK Parti İktidarıyla gerçeğe dönüştüğünü belirtti ve terör sorunun çözümü ile Türkiye’nin bölgesinde güçlü ve lider ülke olacağını kaydetti.

Eğer Ereğli’ye yapılan ve yapılacak hizmetler hakkında da bilgi verdi.

İl Genel Meclis Başkanı Ali Selvi, ülke gündeminin terör süreci olduğunu ifade ederek “güzel gelişmeler yaşanıyor” ifadelerini kullandı. Selvi “yerel pencereye dönersek, Ereğli’ye çok sayıda hizmetin geldiğini görürüz. MEB’te yaşanan derslik açığı ve okul inşaatlarında yatırımlar halen devam etmektedir. Köylerimize yol, içme suyu, sulama  projesi, kilitli taş, kanalizasyon gibi hizmetlerimizle modern bir kimlik kazandırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İl Başkan Vekili Bestami İnan milletle iç içe siyaset yapan tek partinin AK Parti olduğunu kaydederek, “millete hizmet yolunda çalışacağız” dedi. 23. Dönem Konya Milletvekili Abdullah Çetinkaya ise konuşmasında, “Türkiye’nin bir çok sorununa neşter vurarak büyümesi ve gelişmesini sağlayan AK Parti’ye gönüllerde taht kurmuştur. Türkiye’nin en önemli sorunu olan teröre de neşter vuracaktır. Büyükşehir belediyeler yasası ile Ereğli büyük bir hizmet alma şansı yakaladı” diye konuştu.

“AK Parti İktidarıyla daha çok çalışan, üreten bir Türkiye var” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, ekonominin büyüdüğünü ve refah seviyesinin her geçen gün yükseldiğini vurguladı. Sosyal Güvenlik Reformu ile Bağkur, SSK ve Emekli Sandığının norm ve standarda kavuştuğunu söyleyen Etyemez “Türkiye hızla geleceğe koşuyor” dedi.

Türkiye ekonomisinin 2.2 büyüdüğünü belirten Konya Milletvekili Mustafa Akış bu büyümenin muhalefet tarafından eleştirilmesini anlamsız bulduğunu belirtti. Akış, İngiltere ve ABD ile birlikte 2.2 büyüme yakaladıklarını kaydederek, “Önceden enflasyon bu ülkenin terörden önce gelen sorunu idi. Şimdi öncelikli sorun terör ve Başbakanımız kor ateşi çıplak elleriyle avucuna aldı ve o ateşi söndürmeye çalışıyor. 300 milyar dolarlık bir ekonomik kaybın yaşandığı terörün son bulması için çalışacağız”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.