“AK” Yüzler Seçim Çalışmalarına Başladı

“AK” Yüzler Seçim Çalışmalarına Başladı

2014 yılı yerel seçimlerine 1 yıl gibi kısa bir zaman kala Ereğli’de ki iktidar, ana muhalefet ve muhalefet parti temsilcileri seçim çalışmalarına başladı. İktidarın Ereğli’de ki temsilcisi olan Ereğli’nin AK yüzleri, Bulgurluk köyü ziyareti ile seçim çal

AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı 2014 yerel seçim çalışmalarına Ereğli’ye bağlı kasaba ve köy ziyaretleri ile başladı. Ziyaretler kapsamında ilk olarak Ereğli’ye bağlı bulgurluk köyünü ziyaret eden teşkilat yöneticileri, seçim çalışmalarına ise ilk olarak buradan start verdi. Gerçekleştirilen ziyaretlerde AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı Başkanı Ömer Eğer ve yönetim kurulu üyeleri köy sakinlerinin sıkıntılarını dinleyerek, AK Parti hükümetinin icraatlarından ve Büyük Şehir Yasası’nın faydalarını paylaştı.

Büyükşehir yasası hakkında köy sakinlerine bilgi veren Ömer Eğer,  yeni düzenlemelerle birlikte köylerde hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın suyun metreküpünün 1 lira 50 kuruş yerine 75 kuruş olarak belirlendiğini kaydetti.  Eğer, "Büyükşehir yasasının çıkması ile birlikte bugüne kadar vatandaşlarımızdan haksız yere alınan yol paraları artık alınamayacak. 6360 sayılı Büyükşehir Yasası'nda, köylülerimizin yararına olarak su tüketim ücretleri de düzenlendi. Bu yasayla köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarında alınacak su bedelinin kentte uygulanan en düşük su tarifesinin dörtte birini geçemeyeceği kurala bağlandı. İşte köylümüzün yararına olan bu maddede hemen sonuçlarını vermeye başladı” dedi.

Köylümüz İl’de de söz sahibi olacak

Büyükşehir yasası ile birlikte köylü vatandaşlara seçme ve seçilme hakkında da yenilikler getirildiğini belirten Eğer, önceden köylü vatandaşların sadece köy muhtarlarını seçme hakkı varken, yürürlüğe giren büyükşehir yasası ile birlikte köylü vatandaşların ilçe belediye başkanlarını ve il belediye başkanlarını da seçme hakkına kavuştuğunu kaydetti.

Eğer,  “ Köylü vatandaşlarımıza ilçe ve il belediye başkanlarını seçme hakkı yalnızca partimiz hükümetinde büyükşehir yasası ile birlikte verilmiştir” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.