Akreditasyon Denetimi Tamamlandı

Akreditasyon Denetimi Tamamlandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon Kurulu’nun gerçekleştirmiş olduğu Akreditasyon Belgelendirme Denetimi Ticaret ve Sanayi Odasında yapıldı.

Oda Başkanı Enver Bozkurt, oda üyelerine daha iyi hizmet verebilmek ve çağdaş bir yapıya kavuşmak için Akreditasyon’nun çok önemli unsur olduğunu kaydederek, “Bu bağlamda Türkiye’de akreditasyon belgesi alan ilk odaların başında Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası gelmektedir. Buradaki temel amaç üye memnuniyetini artırmak ve kaliteli hizmet vermektir” dedi.

TSE Uzmanı Fatih Sağdıç ve TOBB Üyesi Sema Kaynak’ın katıldığı denetimde kısa bir değerlendirmede bulunan TSE Uzmanı Fatih Sağdıç, akreditasyon açısından faydalı bir süreç yaşadıklarını kaydetti. TOBB Üyesi Sema Kaynak ise, akreditasyonun 2001 yılında başlayan bir süreç olduğunu ve 2005 yılından sonra da çok büyük bir gelişim sağlandığını kaydetti.

Son yıllarda zorluk derecesinin arttığına dikkat çeken Kaynak, “Önemli olan başarıyı yakalamak. A sınıfı kaliteyi yakalamak zorundayız. AB sürecinde kaliteyi nasıl artırırız? Yapmış olmak için değil, neler yaparız hesabı içerisinde olmak zorundayız. Bizler her konuda sizlerle iletişimi bekliyoruz” dedi.

 Oda Başkanı Enver Bozkurt, Ereğli’nin coğrafi, ekonomik ve kültürel yapısı hakkında bilgi verdikten sonra, Ereğli’nin önündeki en büyük engelin teşvik sisteminden yararlanan komşu iller olan Karaman, Aksaray ve Niğde’deki yatırımcılarla rekabet etme gücünün düşüklüğü olarak değerlendirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.