Akyürek muhtarlarla buluştu

Akyürek muhtarlarla buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’daki mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Dere Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran ile çok sayıda mahalle muhtarı katıldı.
Konya belediyeleri olarak yaptıkları hizmetlerin arkasında muhtarların da katkısı olduğunu belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, gerçekleştirdikleri mahalle buluşmalarında vatandaşlar ve muhtarlarla bir araya geldiklerini hatırlattı. Yıl sonuna kadar bütün mahalleleri programlı olarak ziyaret edeceklerini vurgulayan Başkan Akyürek, bu toplantılardan aldıkları intibaların çalışmalara ışık tuttuğunu dile getirdi.

Ramazan ayında da 55 mahallede iftar programı gerçekleştireceklerini vurgulayan Başkan Akyürek, yaklaşık 120 bin kişinin bir araya geleceği programlara tüm Konyalıları davet etti.

“KONYA’YI HEDEFE BİRLİKTE ULAŞTIRALIM“

Konya’nın 2023 yılına kadar yapılacak projelerinin hazır olduğunu anımsatan Başkan Akyürek, “2023 yılında Konya, dünyanın sayılı şehirlerinden olacak. Bu noktada muhtarlarımıza da görevler düşüyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işbirliği içinde vatandaşla belediyeler arasında köprüyü kurarak en güzel şekilde Konya’nın belirlediği hedefe birlikte ulaşalım” dedi.

Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Konya genelindeki muhtarları toplantıya davet eden Başkanı Akyürek’e teşekkür ederek, böyle toplantıların taleplerin dile getirilmesi ve kaynaşma adına önemli olduğunu ifade etti.

Programa katılan AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun da, Konya’da belediye başkanlarıyla, yöneticilerle, muhtarlarla kurulan muhabbetin bereket oluşturduğunu, bunun da Konya dışına taştığını söyledi. Yapılan hizmetlerin temelinde muhtarların olduğunu belirten Sorgun, muhtarlar ayakta olduğu sürece belediyelerin de güzel hizmetler yapmaya devam edeceğini vurguladı.
Sanatçı Ahmet Özdemir’in türküleri ve sohbetiyle renklenen programda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek muhtarlarla sohbet etti.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.