Anlamak ve anlatmak için çok çalışacağız

Anlamak ve anlatmak için çok çalışacağız

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Teşkilatı kasaba ve köy ziyaretleri kapsamında Hacımemiş köyünü ziyaret etti. Ziyaretle ilgili yazılı bir açıklama yapan san, “Anlamak ve anlatmak için çok çalışacağız” dedi.

Ziyaretle ilgili izlenimlerini aktaran CHP Ereğli İlçe Başkanı Fatih San şu ifadelere yer verdi: “Köy gezilerimize Hacımemiş Köyü ile devam ettik. CHP yönetimi olarak yaptığımız bu geziler bizleri de köylülerimizi daha iyi anlamaya ve sorunlarının daha çok olduğunu görüyoruz. Girdiğimizde masanın üzerin de epey vergi borcu bildirisi ve kredi kartı bildirileri duruyordu. Köylülerimizden birisi köyde  “kredi borcu olmayan yok gibi herkes borçlu” dedi. Girince bu manzara ile karşılaşmak bizleri de üzdü. Köylü bir kardeşimizde ne kadar kolay kredi alabildikleri için sevindiğini belirtti. Hayretle dinledik.

Çünkü bizi hayrete düşüren birlikte gittiğimiz avukat arkadaşlarımız Ahmet Önal ve Tahsin Atalay “Hacımemiş köyden kredi alan sayısı iki kişiydi kredi başka olan olmazdı şimdi herkes kredi alıyor buna mı seviniyorsunuz?”diye sitemkâr konuştu. Yabancı bankaların ülkemizin bankacılık sektörünü ve sigorta şirketlerini ele geçirmesi sonucu halkımızı borçlandırarak içinden çıkılmaz bir hâle getirdiler. Halkımızın büyük çoğunluğu bankalarla boğuşuyor. Kredi kartlarını dünyanın hiçbir yerinde olmayacak şekilde gelir düzeyine bakılmadan dağıtıldı. Kahvehanelerde ve yollarda kredi kartları verildi. Kolay harcanıp ama kolay ödenemeyen kartlar sonucunda halkımız borç batağına saplandı.  AKP Hükümeti bilinçli olarak bunu yaptırdı. Devletin borcu azalırken halkın borcu katlanarak artıyor. Bankanın kredi kartı borcu bir yıllık faizi yüzde atmışlara geliyor kendisi yüzde sekizle alırken halkını bu kadar yüksek fazile soyduran bir hükümet olamaz. 10 yılda bankalar sadece kart parası olarak halkımızdan aldığı para 10 milyarı geçmiş resmi açıklamalardan öğreniyoruz. Ülkenin ekonomisinin kötü gidişini sıcak parayla kapatmak için sesi çıkmayan bir hükümet var.

Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar yüksek faiz yoktur. Bankalara karşı en ufak bir yaptırımda sıcak para ülkeden çıkacak ve AKP hükümetinin ekonomi iyi gidiyor yalanı ortaya dökülecektir. Köylülerimizin kolay kredi alan değil, kredi almayan bir köylülerimiz olmasını temenni ettik. Birde yaşlı bir amcamız “CHP ne yaptı dedi?” Sen nerden emeklisin diye sorduğumuzda Sümerbank Fabrikasından demez mi? “Sümerbankları yapanlardan Allah razı olsun” Sümerbank’ı kim yaptırdı dediğimizde CHP yaptırdı diyor. Oy verdin mi hiç CHP ye? “Vermedim”  neden vermedin? Dediğimizde “bilmiyorum” diyor bizde açıkça bilemiyoruz. Anlamak ve anlatmak için çok çalışacağız bizler” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.