Arakan İçin Elimizden Geleni Yapmalıyız

Arakan İçin Elimizden Geleni Yapmalıyız

AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı, Çin ile Bangladeş arasında yer alan Myanmar bölgesindeki katliam ve zulümlerle ilgili olarak bir açıklama yayınladı..

AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı Başkanvekili Yusuf Engin Öksüz tarafından yayınlanan açıklamada şunlara yer verildi: “Rahmet dolu atmosferini huzur içinde soluduğumuz bu ramazan ayında bu sene de Çin ile Bangladeş arasında yer alan Myanmar ülkesinin Arakan bölgesinden gelen görüntü ve haberler ile sarsıldık. Bölgede yaşayan Müslüman halka karşı bir süredir sistemli bir şekilde şiddet uygulanmakta ve Müslümanlar katledilerek etnik temizlik yapılmaya çalışılmakta. Yaşananlar nedeniyle evlerini, yurtlarını terke zorlanan Müslümanlar; mülteci olarak komşu ülkelere sığınmaya çalışmakta. İnsanlar açlık, susuzluk ve salgın hastalıkla boğuşmakta. İnsanı insanlığından utandıran vahşice saldırılarla tüm dünyanın gözü önünde yalnız ve çaresiz bırakılmaya çalışılan Arakan Halkına, gerek siyasi ve gerekse insani açıdan her ne yapılabilirse, her ne geliyorsa elimizden Türk halkı olarak yapmaya çalışmalı ve yapmalıyız. Bu bir insan olarak, bu bir Müslüman olarak bizim sorumluluğumuzdur. Biz de Ereğli Ak Parti İlçe Başkanlığı olarak her yıl düzenlediğimiz İftar programımızı bu yıl yapmayarak bu harcamamızı Myanmar’a yardım olarak gönderme kararı aldık. Ereğli halkımızı da Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından koordine edilen Myanmar’ın Arakan bölgesi Müslüman halkı için bizimle beraber yardım yapmaya çağırıyoruz” dedi.

Öksüz, ayrıca yardımda bulunmak isteyenler için hesap numaralarını da şu şekilde paylaştı: Not: T.C ZİRAAT BANKASI AŞAĞIAYRANCI ŞUBESİ TL - Hesap No (IBAN) : TR270001000820555555555043

T.VAKIFLAR BANKASI A.O. FİNANSMARKET ŞUBESİ TL - Hesap No (IBAN) : TR310001500158007300087076

T.HALK BANKASI BAKANLIKLAR ŞUBESİ TL - Hesap No (IBAN) : TR620001200940800005000017

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.