Arınç: Tacizden suçlanan İnce istifa etmeli

Arınç: Tacizden suçlanan İnce istifa etmeli

Arınç, taciz dosyasıyla gündeme gelen İnce'nin istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Bülent Arınç ve Muharrem İnce arasındaki cinsel taciz polemiği devam ediyor. Arınç Meclis'te bulunan dokunulmazlık dosyalarından birinin cinsel taciz dosyası olduğunu, bunun da İnce'ye ait olduğunu söyledi. Bu nedenle İnce'nin dokunulmazlığının kalkmasını talep eden Arınç, "Bu yüz kızartıcı bir suçtur" dedi. İnce'nin kendisinden yardım isteyen CHP üyesi Fatma K. adında bir kadına tacizde bulunduğunu söyleyen Arınç, Kılıçdaroğlu'ndan da İnce'nin istifasını istemesi gerektiğini söyledi.

"MUHARREM İNCE BENİ AŞAĞILAMAK İSTEDİ"

Bülent Arınç, Osmanlı Coğrafyası Kültürel Arşiv Mirasının Yönetimi ve Tapu Arşivlerinin Rolü Uluslararası Kongresi'nin açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, dün hakkında verilen gensoru görüşmeleri sırasında CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ile yaşadığı tartışmaya ilişkin sorusu üzerine Arınç, hakkındaki gensoruyla ilgili görüşmeler sırasında Muharrem İnce'nin tamamen şahsiyetçi, polemikçi cümlelerle kendisini aşağılamak istediğini ve hakarete yeltendiğini, bunu da tüm Meclis'in gördüğünü kaydetti.

MUHARREM İNCE'NİN DOKUNULMAZLIK DOSYASI YÜZ KIZARTICIDIR

Bugüne değin bu tür ifadelere cevap vermediğini vurgulayan Arınç, sözlerine şöyle devam etti: “Sayın İnce, Allah'tan, peygamberden, ahlaktan bahsedince kendisine bir dokundurma yaptım. Bu dokundurma bir gerçektir. Bugün TBMM'de 549 milletvekili var. Bunlar hakkında da 500'den fazla dokunulmazlık dosyası var. Ne bugünkü dokunulmazlık dosyaları içinde ne de geçmişte milletvekillerimiz hakkındaki dokunulmazlık dosyaları içinde 'cinsel taciz' iddiasıyla bir dosya bulunmuyordu ama maalesef şu anda var. Bu tek dosyanın, tek suçlamanın da sahibi Muharrem İnce'dir. Bu, yüz karası bir olaydır. Her türlü suçlama yapılabilir ama cinsel taciz iddiasıyla bir milletvekili hakkında fezleke bugüne kadar düzenlenmemiştir. Dolayısıyla Muharrem İnce'nin, ahlaktan bahsedilmesi gerekiyorsa en son konuşması gerekir. Üzerinde bir ayıbı taşıyor.”

“İNCE'NİN DOKUNULMAZLIĞI KALKMALI, KILIÇDAROĞLU İSTİFASINI İSTEMELİDİR”

Başbakan Yardımcısı Arınç, Muharrem İnce'nin, dokunulmazlığının kaldırılmasını istediğini belirterek, dokunulmazlığın, kişinin isteğine bağlı kalkmadığını, bunu İnce'nin kendisinin de bildiğini söyledi. İnce'nin bağırıp çağırmakla bu işin üzerini örteceğini zannettiğini ifade eden Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu işin, bağırıp çağırmakla üstü örtülmez. Öncelikle kendisine düşen bir şey var. En azından bu cinsel taciz iddiasından kurtulana kadar bulunduğu görevden istifa etmesi gerekir. Bulunduğu görev CHP'nin Grup Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu'na vekalet ettiği makamdır. Dolayısıyla partisini temsil iddiasında bulunan bir insan cinsel tacizle suçlanıyorsa önce utanır, sonra bu görevinden istifa eder.

"CHP'Lİ KADIN VEKİLLER İNCE'NİN YANINDA OTURMAMALI"

İkinci görev de CHP içindeki kadın milletvekillerine düşer. O kadın milletvekilleri, bundan sonra sayın İnce'nin yanında oturmamalı, onunla selamı sabahı kesmeli, en azından bu iddiaların gerçeğe çıktığı güne kadar ilişkilerini sonlandırmalıdır. Üçüncü görev sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na düşer. Kemal Kılıçdaroğlu bugüne kadar bildiğimiz ve inandığımız şekliyle aile hayatına bağlı, özel hayatına dikkat eden, mazbut bir insandır. Cinsel taciz iddiasıyla suçlanan bir insanı Grup Başkanvekili olarak görevine devam ettiremez. Derhal Muharrem İnce'den görevini bırakmasını istemelidir. Kılıçdaroğlu'na yakışan budur. Bunu yapmadığı takdirde Muharrem İnce gibi, cinsel tacizle suçlanan bir insan onun vekili olarak parlamentoda görev yapar, buna devam eder. Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu tavrını da bekliyorum.”

"KENDİSİNDEN YARDIM İSTEYEN KADINI TACİZ ETTİ"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, olayın geçmişte gazetelere de yansıdığını belirterek, şöyle konuştu: “Olayın esası şudur. Fatma K. isimli diyelim bir kadın , CHP üyesidir, teşkilat mensubudur. Bir gün kendisini arar ve kızıyla ilgili bir konuda yardım talep eder. Kendisiyle buluşurlar. Kızına yardım edeceğini söyler, ama kızına yardım edeceği yerde kendisiyle bir şekilde ilişki kurmaya çalışır. Kendisine sarkıntılıkta bulunur. Kadın bundan dolayı şikayetçi olur ama bu sonlanmaz. Sonra da SMS mesajlarıyla kadının cep telefonuna mesaj göndermeye başlar.

"3-4 SMS OKUDUM YÜZÜM KIZARDI"

Bunları nereden biliyorum. İddiaları hazırlayan savcının fezlekesinden biliyorum. 8 sayfalık fezlekede, Muharrem İnce'nin telefonundan çıktığı teknik olarak tespit edilen cinsel mesajlı tacizler vardır. Bunların sadece 3-4 tanesini okudum fezlekeden yüzüm kızardı, insanlığımdan utandım. Bütün bunlar fezlekede olduğuna göre herkesin bunu okuması, görmesi, bilmesi mümkündür. Bunun üzerine kadın şikayette bulunur. Bu şikayet neticesinde de hakkında dava açılmak üzere fezleke hazırlanır. 20 tane avukatı var sayın İnce'nin. Ama avukatların hiç birisi teknik olarak tespit edilen bu cinsel taciz iddialarından İnce'yi kurtaramaz. Şu anda dokunulmazlığı olduğu için yargılanamıyor ama dokunulmazlığı kalktığı ana kadar elbette bu iddiaların arkasında ezilecektir.

"KENDİSİ DE İNKAR ETMİYOR"

Bunu inkar etmedi kendisi dün. Ama efelendi, 'Dokunulmazlığımı kaldırın' dedi. Sanki biz kaldıracakmışız gibi kaldırmayanları da şerefsizlikle itham etti. Dünkü konuşmasından dolayı hakkında dava açacağım. Onu utandıracağım, mahcup edeceğim. Çünkü o bu ahlaksızca iddialar, bu ahlaksızca sözlerinin, mesajlarının altında ezilecektir, utanacaktır. Partisi de ondan utanacaktır. Meclis de artık onu tacizci bir milletvekili olarak aklanıncaya kadar kendisiyle irtibatını kesecektir. Dün söylemek istediğim buydu. Çok kısa söyleyebildim.”

İNCE YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

İnce bugün yazılı açıklama yaparak, ''Sayın Arınç’ın TBMM Genel Kurulu’nda söylediği telefon mesajlarının, hangi telefonda kayıtlıysa kanıtlamaya davet ediyorum. Sayın Arınç; benim hakkımda düzenlenen fezlekeye inanıyorsa, Başbakan hakkında düzenlenen kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, zimmet fezlekelerine de inanıyor demektir. Arınç'ın mantığına göre benim hakkımdaki fezleke inandırıcı ise, Başbakan kalpazan ve zimmet suçunu işlemiş birisidir. Arınç benim hakkımda düzenlenen fezleke nedeniyle istifa etmem gerektiğini söylüyor. 10 yıldır bilet kalpazanlığı, resmi evrakta sahtecilik ve zimmet fezlekeleri hakkında neden susuyorsun, neden istifa isteyemiyorsun? Ayrıca benim için yapılan iftiralara gösterdiğiniz duyarlılığı bir kez de Wikileaks belgelerinde sapık diye adı anılanlar için gösterirseniz belki inandırıcı olabilirsiniz. Buradan kendisini ve partisini yürekli olmaya davet ediyorum. Kalpazanın da, zimmetine para geçirenin de, resmi evrakta sahtecilik yapanın da dokunulmazlığı kaldırılsın ve herkes hesabını versin. Bir zamanlar yargıya güvenmiyoruz, o nedenle dokunulmazlığı kaldırmıyoruz diyenlere hodri meydan diyorum. Yargıyı ele geçirmiş olsanız da dokunulmazlığımın kaldırılmasından korkmuyorum. Sayın Arınç, adıma düzenlenmiş fezleke hakkında şimdiden hem savcı hem yargıç makamına oturmuş durumdadır. Kendisiyle yargıda mutlaka hesaplaşacağız'' dedi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.