Bakanımız çok sert cevap verdi

Bakanımız çok sert cevap verdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''İslam'ı düşman bilen batıl bir zihniyet, Müslüman'ın evladını Müslüman'a karşı düşman biçimde yetiştirmiştir'' dedi.

Giresun'un Bulancak ilçesinde, partisinin ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen sahur programına katılan Kamalak, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin her gün şehit haberleriyle sarsıldığını söyledi.

Teröristlerin ahlak ve maneviyattan yoksun yetiştirildikleri için terörist olduklarını iddia eden Kamalak, ''Kiminle savaşıyoruz, düşmanımız kimdir? Allah aşkına terörist diyoruz şu kadar terörist etkisiz hale getirildi diyor, bu teröristler gökten mi yağdı yerden mi bitti? Hayır sizlerin vermiş olduğu vergilerle yapılmış olan okullarda eğitildi bunlar. Maaşları sizlerin tarafından ödenmiş değerli öğretmenlerimiz tarafından okutuldular. İslam'ı düşman bilen batıl bir zihniyet Müslüman'ın evladını Müslüman'a karşı düşman biçimde yetiştirmiştir'' dedi.

Kamalak, dış müdahalelerden ve Kuzey Irak'tan bahsedildiğini, şimdi Kuzey Irak'tan daha berbat bir durum ortaya çıktığını savunarak, şunları kaydetti:

''Sınırlar çok daha geniştir. Tehlike çok daha büyüktür. Kendi ellerimizle ancak yanlış bir tutumla orada ikinci bir bataklık oluşturuyoruz. Neden çünkü Türkiye iyi yönetilmiyor. Mevcut iktidarın dış politikası bütünüyle iflas etmiştir. Suriye konusunda Türkiye'nin tutumunu onaylayan, 'gerçekten dış politikayı güzel yönetiyor, Türkiye'nin Suriye'deki politikası takdire şayan bir politikadır' diyeniniz var mı içinizde''

 İran Genelkurmay Başkanı'nın açıklaması

Kamalak, bir gazetecinin İran Genelkurmay Başkanı Hasan Firuzabadi'nin ''Suriye'den sonra sıra Türkiye'ye gelecektir'' açıklamasını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine, ''İran Genelkurmay Başkanı böyle bir açıklama yapmış, bizim Dışişleri Bakanımız da çok sert cevap verdi. Bizim açımızdan Milli Görüş bakımından İranlı yetkililerin o açıklamasının hiçbir önemi yoktur. Biz zaten onu biliyoruz. Biz yıllardan beri haykırıyoruz emperyalizmin asıl hedefi Türkiye'dir. 'Türkiye bu oyuna gelmemelidir' çağrısını yapıyoruz. Eğer Türkiye Suriye'de bir savaşa girecek olursa ülke bölünür. Küresel emperyalizmin asıl amacı Türkiye'yi bölmektir. İran Genelkurmay Başkanı'ndan biz çok daha önce söyledik. Asıl hedefte Türkiye var'' ifadelerini kullandı.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.