Bakanlık'tan bu soruya cevap geldi...

Bakanlık'tan bu soruya cevap geldi...

Aydınlık gazetesi, Öcalan'ın sık sık MİT Bursa Bölge Başkanlığı Merkez Misafirhanesi'nde kaldığını iddia etti. Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise iddiaları yalanladı ve 'İnanmayan gitsin baksın' dedi

Günlerdir 'Abdullah Öcalan nerede?' diye soran Aydınlık, merakla beklenen yanıtı bugün verdi. Aydınlık, Öcalan'ın sık sık MİT Bursa Bölge Başkanlığı Merkez Misafirhanesi'nde kaldığını iddia etti.

BURSA'DA MİSAFİR

Günlerdir sürmanşetinden 'Abdullah Öcalan nerede?' diye anons eden Aydınlık, Cumartesi'yi işaret etmişti. Gazete bugün okurların karşısına sürmanşetten "Bursa'da MİT'in misafiri" başlığıyla çıktı.

Habere göre MİT'e ait siyah bir helikopterle İmralı'dan çıkarılan Abdullah Öcalan, sık sık MİT Bursa Bölge Başkanlığı Merkez Misafirhanesi'ne götürülüyor.

BAZEN YATLA BAZEN HELİKOPTERLE

Haberde "MİT'e ait siyah bir helikopterle bazen de bir yatla İmralı'dan alınan Öcalan, Mudanya üzerinde misafirhaneye ulaştırılıyor. Özellike son aylarda zamanın büyük bölümünü burada geçiriyor." ifadelerine yer verildi.

Ömür boyu hapse mahkum edilen Öcalan'dan 10 aydır haber alınamayınca Öcalan nerede sorusu gündeme gelmişti. Hatta MHP lideri Devlet Bahçeli, "Öcalan İmralı'da değil mi?" diye sormuştu. Başbakan Erdoğan da Bahçeli'ye "Yaşadığını bizzat görürsen ne yapacaksın? O zaman Beyefendiyi İmralı'ya götürmek lazım" diye cevap vermişti.

BAKAN: İNANMAYAN GİTSİN BAKSIN

Bir süredir siyasetin tartışma konusu olan “Abdullah Öcalan İmralı'da mı?” sorusu ile ilgili son açıklama Adalet Bakanı Sadullah Ergin’den geldi. Bakan Ergin “Öcalan'ın İmralı'da olduğuna inanmayan gitsin baksın” dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda, 3. Yargı Paketi'nin görüşülmesine başlandı.

Başkanvekili Mehmet Sağlam başkanlığında toplanan Genel Kurul'da gündemdışı konuşmalardan sonra teklif ve tasarıların görüşülmesine geçildi.

Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması, Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun Tasarısı, “temel kanun”olarak bölümler halinde görüşülüyor.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, tasarının görüşülmesine geçilmeden önce, “terör örgütü elebaşının ev hapsi ya da misafirhanede olduğuna yönelik önemli iddialar olduğunu” belirterek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in bu iddialar hakkında bilgi vermesi gerektiğini söyledi.

Komisyon sırasında oturan Bakan Ergin, “kürsüden açıklayacağım” dedi.

Daha sonra tasarı üzerinde konuşmak üzere kürsüye gelen Bakan Ergin, “İddialar tamamen gerçek dışıdır, 10 yılı aşkın süreden beri İmralı Cezaevi'nde cezasını infaz etmekte olduğunu bu kürsüden Türkiye'ye ilan ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan Ergin, Meclis kulisinde gazetecilerin konuyla ilgili sorularına karşılık, “İnanmayan gitsin baksın” karşılığını verdi.

Konu ile ilgili ilk açıklama MHP lideri Devlet Bahçeli'den gelmişti. Bahçeli’nin “Öcalan İmralı'da mı?” sorusu sonrası Aydınlık gazetesi Öcalan’ın İmralı’da olmadığını iddia eden haberleri sayfalarına taşıdı.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.