Başkan Altay 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutladı

Başkan Altay 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak;

Asırlar önce şanlı ecdadımızın yaktığı diriliş meşalesini azim ve kararlılıkla taşımaya devam eden gençlerin ülkemizi daha güçlü yarınlara ulaştıracağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Altay’ın mesajı şöyle: “Şanlı tarihinde esarete yer vermemiş ecdadımızın, istiklal ve istikbal uğruna diriliş ateşini yaktığı, kurtuluş ve şahlanışın sembolü olan önemli bir günü daha coşkuyla ve gururla yaşıyoruz. Bundan tam 103 yıl önce ‘Milletin bağımsızlığını, yine milletin kesin kararı ve direnişi kurtaracaktır.’ şiarıyla yola çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bu kutlu yolculuk neticesinde Samsun’a ulaşmış ve kurtuluş mücadelemizin ilk adımını atmıştır. Necip milletimiz; o sarsılmaz inanç ve cesaretini, yüreğinde taşıdığı hürriyet sevdasıyla birleştirerek yekvücut olmayı başarmış, kurtuluşun ve şahlanışın yolunu açmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu önemli günü gençlerimize armağan ederek, gençlerimize olan sonsuz güven ve umudunu ortaya koymuştur. Bizler de biliyoruz ki yarının güçlü ve müreffeh Türkiye’si; iyiden ve doğrudan ayrılmayan, hak ve hakikat istikametinde ilerleyen, milli ve manevi şuurla yetişen gençlerimizin omzunda yükselecektir. İnanıyorum ki gençlerimiz asırlar önce şanlı ecdadımızın yaktığı bu diriliş meşalesini azim ve kararlılıkla taşımaya devam ederek ülkemizi daha güçlü yarınlara ulaştıracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle istikbalimizin teminatı, yarınlarımızın umudu gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten tebrik ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını şükranla yâd ediyor; vatanımız, hürriyetimiz ve mukaddesatımız uğruna şahadet mertebesine ulaşan tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.