Baykal'ı MOSSAD uzaklaştırdı

Baykal'ı MOSSAD uzaklaştırdı

Deniz Baykal'ın yakın çalışma arkadaşlarından, CHP eski MYK üyesi Savcı Sayan çok tartışılacak bir iddia ortaya attı.

Deniz Baykal'ın yakın çalışma arkadaşlarından, CHP eski MYK üyesi Savcı Sayan çok tartışılacak bir iddia ortaya attı. Deniz Baykal'ın CHP genel başkanlığından komplo ile uzaklaştırıldığını, bunun İsrail gizli servisi MOSSAD tarafından parti içindeki uzantılarla birlikte gerçekleştirildiğini ileri sürdü.

Sayan, CHP yönetimini Baykal'a yapılan komplonun üzerinde durmadığı için eleştirerek, "Bir CHP'linin şoförüne polis yumruk attı diye 5 CHP'li milletvekili polisin peşine düşüyor. Bu olayı küçüksemiyorum. Elbette takip edilmeli ama liderlerine yapılan komployla ilgili tek çalışma yapmıyorlar." dedi. Sayan, CHP'nin 'uçaktan düşerek yaralandığını' ifade ederek, "Karakutuyu açmanın zamanı geldi. Sayın Baykal'a yapılan komploda yer alan parti içindeki uzantıları ortaya çıkarmak için karakutu açılmalıdır." diye konuştu.

Suriye sınırındaki mayınlı arazilerin temizlenme işinin İsrailli firmaya verilmek istendiğini, o dönemde Deniz Baykal'ın bu kanunu Anayasa Mahkemesi'ne götürerek iptal ettirdiğini ifade eden Sayan, "Baykal'a kaset operasyonunu İsrail'in gizli servisi MOSSAD yaptı. Partimiz dik durmadı ve bu komplonun gereğini yapmadı. MOSSAD bunu CHP içinden destek almadan yapamazdı. Parti içinden de destek aldıklarını düşünüyorum." iddiasında bulundu.

Sayan, Baykal'a düzenlenen komplonun bir sebebinin de 2009 yerel seçimleri öncesinde çarşaflı ve tesettürlü bayanlara parti rozeti takması olduğunu öne sürdü ve şunları söyledi: "Baykal'ın muhafazakar kesimi kucaklaması, Kutlu Doğum Haftası'nda çok güzel bir konuşma yapması, parti içinden bazılarını hem de İsrail, ABD, İngiltere, Almanya gibi dış güçleri rahatsız etti."

"KOMPLONUN UZANTILARI PARTİ İÇİNDE"

Baykal'a yönelik yapılan kaset komplosunun uzantılarının CHP içinde aranması gerektiğinin altını çizen Sayan, "Kötü niyetli düşünmüyorum ama acaba uzantıları nereye kadar gider? Kimseye iftira atamam, İsrail'in istihbaratı çok mükemmel çalışır ve bu ajanlar CHP içinde bazı kişileri etkilemiş olabilir. Parti içinden destek almayan bir komplonun yapılması çok zor. Parti içinden bir uzantısı vardır. CHP'nin mevcut genel başkanı ve yönetimi bu uzantıları ortaya çıkarmalı. Bu olayın çözülmesi lazım. CHP, düşen uçaktan yaralı kurtulmuştur artık karakutunun açılması, çözülmesi gerekir. Karakutunun çözülmesi için CHP'nin iktidara baskı yapması gerekir." dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde parti içinde alternatif bir aday çıkabilirmi şeklinde Baykal üzerinden adaylığın gündeme gelebileceğini aktaran Sayan, bu ihtimalin bile parti içinde hemen reaksiyon gördüğünü belirterek, "Baykal'ın CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olabilir şeklinde ismi geçer geçmez parti yetkilileri ortada hiçbirşey yokken hemen bir kadın aday düşündüklerini dile getiriyor. Sayın Baykal muhafazakar kesimi kucakladı. Belki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu insanlarımız Baykal'ı destekleyecek. Geçmişte muhafazakar kesim rahmetli Bülent Ecevit'e destek vermişti. Böyle bir ihtimal bile bazı partilileri rahatsız ediyor ve hemen kadın aday diyorlar." dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.