BDP’de 'zina' skandalı

BDP’de 'zina' skandalı

İslâm’a ve değerlerine karşı duruşu ile bilinen BDP’de, evli ve 2 çocuk babası Batman Milletvekili Bengi Yıldız’ın sevgilisiyle Bodrum’da tatil yaparken görüntülenmesinin ardından şimdi de “zina skandalı” patlak verdi.

BDP Van İl Başkanı Yakup Ataş’ın BDP’li Bostaniçi Belediye Başkanı Nezahat Ergüneş’in ev­li kızıyla ilişki yaşadığı ortaya çıkarken, parti genel merkezinin tabanın tepkisine rağmen “zina”yı “ola­ğan” gördüğü öğrenildi.
 
Furkan Altınok'un haberi
 
Akit'in iddiasına göre; BDP Van İl Başkanı Yakup Ataş'ın Van Bostaniçi Belediye Başkanı Neza­hat Ergüneş'in evli kızı ile yasak ilişki yaşaması ili ve partiyi karıştırdı. BDP Van İl Teşkilatı ile parti ge­nel merkezi bu aralar bu skandalla çalkalanıyor. BDP Van İl Başkanı Yakup Ataş, partinin kadın meclisi üyelerinin “istifa baskısı” altında. Parti genel merkezinin ise Ataş'a sahip çıktığı öğrenildi.
 
BELEDİYE BAŞKANI İSTİFASINI İSTEDİ
 
Kadın kollarının Ataş'ın istifasını istemesinin arkasındaki ismin Bostaniçi Belediye Başkanı Nezahat Er­güneş olduğu bildiriliyor. Edinilen bilgilere göre; BDP Genel Merkezi, İl Başkanı Ataş'ın yasak ilişkisini olağan bulma eğiliminde. Ancak il kadın kolları olayı “yozlaşma” olarak değerlendiriyor ve bir raporla parti genel merkezinden gereğinin yapılmasını istiyor. Durumu merkeze rapor eden isimler arasında Semira Varli, Züleyha Endakçi, Gülbahar Orhan ve Zahide Pala gibi isimlerin bulunduğu öğrenildi. Van BDP Teşkilatı da kadın kollarının yaklaşımına yakın duruyor ve genel merkezin yaklaşımını kabul edile­mez olarak değerlendiriyor.
 
BDP GENEL MERKEZİ İSTİFAYI VETO ETTİ
 
Yakup Ataş hakkındaki yoz ilişki raporunun BDP Genel Merkezi'ndeki kadın meclisine sunulmasının ar­dından Van Kadın Kolları'nın 13 Eylül'de Yakup Ataş'tan istifasını istediği öğrenildi. Ancak istifa talebi BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın tepkisine neden oldu. Partinin kadın meclisi ise istifa çağrısını yi­neledi ve Demirtaş'ı da tutumundan ötürü eleştirdi. Yakup Ataş da kadın kolları ve kadın meclisinin baskısına dayanamayarak, 28 Eylül'de istifa ettiğini duyurdu. Ancak istifası parti genel merkezi tarafın­dan veto edildi ve Ataş yeniden göreve döndü.
 
GÖZLER BDP'Lİ KADINLARDA
 
BDP Van Kadın Kolları'nın parti genel merkezinin istifayı durdurma kararına çok kızgın olduğu belirtili­yor. Bu nedenle Van'daki ilçe toplantılarının protesto edilmesi gündemde iken, Ataş ve genel merkez karşısında kadın meclisine verilen destek artıyor.
 
BDP'de daha önce de evli ve 2 çocuk babası Batman Milletvekili Bengi Yıldız, Bodrum'da sevgilisiyle ta­til yaparken görüntülenmişti. BDP'nin alternatif cuma namazlarının imamı Übeydullah Özmen de Bod­rum'da sevgilisiyle tatil yaparken yakalanmıştı.
 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.