Belediye Esnafa Yıldırma Çalışması Yapıyor

Belediye Esnafa Yıldırma Çalışması Yapıyor

Ereğli Belediyesinin yol genişletme çalışmaları kapsamında AKBANK Karşısında ki yıkım çalışmaları ile alakalı olarak bölge esnafı gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Esnaflar, Belediye tarafından esnafa yıldırma çalışması yapıldığını öne sürdüler..

Esnaflar tarafından gazetemize yapılan Ereğli Belediyesinin önemli bir karara imza attığının fakat bu kararda yanlış politikaların yürütüldüğünün belirtildiği özel açıklamada esnaflar, Belediyenin Ereğli’nin kangren haline gelmiş bir sorununa daha el atarak söz konusu işyerlerinin yıkımına karar verdiğini kaydettiler. Yıkım sürecinin Ereğli Belediyesi ile mülk sahiplerinin aralarında anlaşarak, anlaşılmaması durumda da hukuka başvurarak çözecekleri bir durum olduğunu belirten bölge esnafı, bu kapsamda 2 mülk sahibi ile anlaşılıp dükkânlarının yıkıldığını, yıkılmayan mülk sahipleri ile de Ereğli Belediyesi arasında hukuksal bir mücadelenin başladığını kaydettiler.

" Belediye Bölge Esnafına Yıldırma Çalışması Yapıyor "

Hukuksal mücadelenin başlaması ile birlikte sorunun da bu noktada başladığını söyleyen esnaflar, Ereğli Belediyesinin yıktığı dükkânların inşaat yıkıntısını, molozunu ve pisliğini yıktığı dükkânın içine bıraktığını, kaldırımlara tabela dikilerek yaya yolunun arka sokağa alındığını ve yaya kaldırımlarının da söküldüğünü ifade ettiler. Kaldırırımın trafiğe kapatıldığı konusunda kendilerine yansıyan bir belediye meclis kararı veya ilçe trafik komisyonu kararının olmadığını da anımsatan esnaflar, “Ereğli Belediyesi tarafından biz bölge esnafına bir çeşit yıldırma çalışması yapılmaktadır” dediler.

" Bu Mu Güzelleşen Ereğli? "

Şehir dışında yaşayan ve her ay düzenli kiralarını alan mülk sahiplerini bu durumun hiç etkilemediğini kaydeden bölge esnafı,  asıl cezalandırılanların ekmek kavgası veren ve düzenli olarak vergilerini veren bölge esnafı olduğunu söylediler.

Ayrıca yaya kaldırımında yürüyen bebek arabası, özürlü ve yaşlı vatandaşların hak etmedikleri bir muamele ile karşı karşıya kaldıklarının altını çizen esnaflar, “ Bu çirkin görüntü Ereğli’ye yakışıyor mu? Bu mu güzelleşen Ereğli?” diyerek, bu sorunlarla hiçbir ilgisi olmayan arka sokaktaki esnafın işyerlerinin karşısında mezbelelik yapıldığını iddia ettiler.

" Esnaf Odası ve Medya Duruma Sessiz Kalıyor "

Bölge esnafı gazetemize yaptıkları açıklamada ayrı bir üzüntü kaynaklarının da bağlı bulundukları esnaf odalarının durum karşısında sessiz kalmaları olduğunu vurgulayarak, esnaf odalarına sanki ortada hiçbir sorun yokmuş gibi, üyeleri mağdur edilmiyormuş gibi suskun kalınmasına esnafın tepkisini dile getirdi. Demirtaş, aynı sessizliğin bazı yerel medya kuruluşlarında da mevcut olduğunu kaydederek, “ Bu sessizlikte sesimizi duyan CHP İlçe Başkanı Fatih San’a ve bu sesi Ereğli ye duyuran medya kuruluşlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.