'Belki de terör örgütünün sonu geliyor'

'Belki de terör örgütünün sonu geliyor'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasıyla ilgili, 'Seçilmiş bir milletvekilinin, bir siyasetçinin zorbalıkla, silah gücüyle özgürlüğünün alıkonulması, terör örgütünün cinnet derecesinde eylem yapaca

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasına ilişkin, ''Terörün ulaştığı en çirkin noktayı göstermesi bakımından seçilmiş bir milletvekilini, milletin oyunu parlamentoda temsil eden bir siyasetçinin zorbalıkla, silah gücüyle özgürlüğünden alıkonulması artık terör örgütünün cinnet derecede eylem yapabildiğini gösteriyor. Belki de sonları geliyor. Çünkü bu noktaya kadar gelmiş olmak, artık sona yaklaşmış olmakla da birlikte düşünülebilir'' dedi.Bülent Arınç, partisinin il başkanlığınca Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi (BUTTİM) bahçesinde düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, sözlerinin başında sevindirici bir olayı paylaşmak istediğini söyledi.

İki gün önce bir akşam vakti Tunceli kırsalında bir değerli milletvekilinin kaçırıldığını hatırlatan Arınç, PKK teröristleri tarafından yolu kesilerek birkaç günlüğüne alıkonulacağı ifade edilen Hüseyin Aygün'ün akşam saatlerinde bir şekilde serbest bırakıldığını, özgürlüğüne kavuştuğunu belirtti.

Arınç, Bakanlar Kurulu'ndan sonra yaptığı açıklamada da böyle bir beklentilerinin olduğunu ifade ettiğini anımsatarak, şöyle konuştu:

''Neden kaçırdı, niye onu kaçırdı, neden Tunceli'de bu olay oldu size 20 tane senaryo söyleyebilirim. Ama onun zamanı değil. Önemli olan milletvekilimizin belki de sadece propaganda amaçlı özgürlüğünden mahrum edilmesi hepimizi fevkalade üzmüştür. Bu akşam saatlerinde değerli milletvekilimizin ailesine kavuşmuş olmasından gerçekten büyük sevinç duyduk. Yolda öğrendim kendisine ve ailesine geçmiş olsun diyorum. CHP Genel Başkanına da, camialarına da, Tunceli'ye de büyük geçmiş olsun diyorum. Terörün ulaştığı en çirkin noktayı göstermesi bakımından seçilmiş bir milletvekilini, milletin oyunu parlamentoda temsil eden bir siyasetçinin zorbalıkla, silah gücüyle özgürlüğünden alıkonulması artık terör örgütünün cinnet derecede eylem yapabildiğini gösteriyor. Belki de sonları geliyor. Çünkü bu noktaya kadar gelmiş olmak, artık sona yaklaşmış olmakla da birlikte düşünülebilir. Dolayısıyla milletvekili arkadaşıma tekrar geçmiş olsun dileklerimi de buradan iletmek istiyorum.''

Dini anlamda Kadir Gecesi'nin çok önemli olduğunu vurgulayan Arınç, ''Ülkemize, kendi aile efradımıza, çocuklarımıza, birbirimize dua edelim. İyilik, güzellik dileyelim. Bu cennet vatanımızda büyük güzellikleri yaşamayı Allah hepimize nasip etsin'' dedi.

-''Bu belayla boğuşacağız, boğuşuyoruz''-

Arınç, ülkenin pek çok açıdan geliştiğini, geçmişe baktıkları zaman bugün gelinen noktaya herkesin şükretmesi gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

''Ama sadece terör, belki sadece terör canımızı yakmaya, bizi üzmeye devam ediyor. İnşallah bildiğimiz ne varsa bütün gücümüzle onunla mücadele ediyoruz, bunu da kazanacağız. Başarıya ulaşacağız. İnşallah terörün sonunun geldiğini en kısa zamanda ülkemizde hep beraber göreceğiz. Bu vesileyle hayatını kaybetmiş, şehadet mertebesine erişmiş bütün şehitlerimizi de buradan rahmetle anıyorum. Gazilerimize sağlık ve afiyetler diliyorum. Elbette bu ülkede bağımsızlığımız, bayrağımız, inancımız, ideallerimiz için hayatını ortaya koyan bütün güvenlik güçlerimize, polis olsun, asker olsun, korucu olsun, hakim olsun öğretmen olsun kaymakam olsun hayatını kaybeden veya gazi ve malul unvanına kavuşan bütün kardeşlerimize şükranlarımızı ve minnetlerimizi sunuyorum. İnşallah bu ülkede bu belayla boğuşacağız, boğuşuyoruz ve muvaffak olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Acılıklar yaşıyoruz, kötü günler geçirdiğimiz oluyor. Bazen gözlerimizden yaşlar dökülüyor, ama ne yapalım ki 30 sene öncesinden değer verilmeyen, bir avuç çapulcu denen bir örgütün bugün geldiği noktada sizin de, bizim de şüphesiz parça parça payı var. Şimdi güçlü bir iktidar onunla en akıllı şekilde mücadele ediyor ve inşallah sonuca da hep beraber ulaşacağız.''


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.