Biz bu savaşa hayır diyoruz

Biz bu savaşa hayır diyoruz

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, emperyalist güçlerin Türkiye'yi adım adım savaşa sürüklediklerini öne sürerek, ''Biz bu savaşa hayır diyoruz, Türkiye savaşa sürüklenmemeli diyoruz'' ifadesini kullandı.

Kamalak, Çankırı'nın Orta ilçesinde bulunan belediye çay bahçesinde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, kardeşliğin milli görüşte olduğunu belirterek, kurtuluşun milli görüşte olduğunu savundu.

Milli görüşün her zaman doğrunun yanında olduğunu ifade eden Kamalak, şöyle konuştu:

''Milli görüş neyi yanlış yaptı da halkımız milli görüşten ayrıldı? 1974 yılında CHP ile koalisyon yaparak iktidara gelen milli görüş, Kıbrıs'a çıkarma yaparak orada akan kanı durdurdu. Suç mu işledik, hata mı yaptık? Daha önce de Kıbrıs'a çıkarma yapmak için girişimler oldu ama emperyalistler buna izin vermedi. 1974'te biz geldik, Kıbrıs'ta akan kanı durdurduk. 1996 yılında tekrar iktidara geldik. Memura toplamda yüzde 120 zam verdik. Bunu yaparak kötü mü ettik, suç mu işledik? Dünya Bankasına el açmadık. Sizlerin alın terini yine sizlere dağıttık. Ama o dönem patronlar 'İrtica geliyor' diye davul çalarak önümüzü kestiler. Kestikleri bizim önümüz değildi. Onlar sizlerin önünü kesti.''

Kamalak, Anadolu'nun değerlerine sahip çıkılması gerektiğini ve değerlerin Avrupa değerlerinin çok üzerinde olduğunu vurgulayan Kamalak, ''Bu memleketi sokmak istedikleri Avrupa'da çocuklar babasız doğuyor. Çocuklarını babasız doğuran kızlar var. Biz burada olmak istemiyoruz. Küresel emperyalizmden yana mı yoksa karşısında mısınız?'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'de hakkı savunan tek partinin Saadet Partisi olduğunu iddia eden Kamalak, üretmeyen bir ekonominin, yatırım yapmayan bir ülkenin işsizliği çözmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Kamalak, her yerin tıklım tıklım araba dolu olduğunu, ama Türkiye'ye ihtiyaç duyduğu arabayı ürettirilmediğini savunarak, ''Üretmeyen bir ülke gelişemez. Gökyüzünde semalar bizim ama uçan uçak yabancı. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkeyiz ama suda yüzen gemi yabancı. Ordu bizim, asker bizim. 'Dünyanın en güçlü ordularından biriyiz' diyoruz ama tank bizim değil, top bizim değil. Bunları kendimiz yapsak işsizlik kalır mı?'' dedi.

Türkiye'nin yavaş yavaş savaşa sürüklendiğini öne süren Kamalak, ''Emperyalist güçler Türkiye'yi adım adım savaşa sürüklüyor. Bir uçağımız düştü. Ama uçak düştü mü düşürüldü mü? O bile belli değil. Burada amaç Türkiye'yi savaşa sürüklemek. Biz bu savaşa hayır diyoruz, Türkiye savaşa sürüklenmemeli diyoruz'' diye kaydetti.

Kamalak, daha sonra ilçe pazarında dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.