Çağlayan'dan Anasınıfı Açılışları

Çağlayan'dan Anasınıfı Açılışları

Emine Erdoğan’ın himayelerinde kurulan TOGEM’in “Anasınıfsız Okul Kalmasın” projesi kapsamında hayırseverler tarafından Konya’nın Ereğli ilçesine yaptırılan 2 okul öncesi eğitim biriminin açılışı yapıldı.

Halime Demirel İlköğretim Okulu ve 60. Yıl Ferudun Atalay İlköğretim Okullarında gerçekleşen açılışta konuşan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük TOGEM’in yaptığı kampanya kapsamında Ereğli’de 2, Konya’da 1 olmak üzere 3 adet anasınıfının açılışının yapıldığını söyledi.

Anasınıfında okumayı hayata atılan adım olarak nitelendiren TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran, “Yepyeni dünyalara açılmak beni heyecanlandırıyor. 5 yıl önce başlattığımız bu projede 2 yıl içerisinde 500 okulun açılışını yaptık. Amacımız Türkiye’de açılmadık anaokulu kalmasın. 7 yıl önce Sayın Emine Erdoğan tarafından kurulan merkezimiz bu amaç doğrultusunda çalışmalarını sürdürecektir” dedi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın eşi Songül Çağlayan ise, “7 yıl gibi kısa sürede her geçen gün büyüyen gönüllüler hareketi olarak hizmet veriyoruz. Yüce dinimiz okumaya, araştırmaya ve öğretmeye davet ediyor. Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum anlayışından geliyoruz. Eğitimde fırsat eşitliği için bu tür organizasyonların arasında yer alacağım. Birbirimizden aldığımız güçle çocuklarımızı yarınlara hazırlamalıyız. Bu bir yürüyüş değil koşudur. Herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ise “Türkiye’de hayırseverlik olgusu kültürümüzde vardır. Günümüzde bu işe aracılık eden kurumlar gerekiyordu. Ve bu kurumlar hızla artıyor. Konya yabancı ziyaretçilerin geldiği bir şehirdir. Valiliğin girişinde hayırseverlerin fotoğrafları yer almaktadırlar. Yabancı ziyaretçilerin dikkatini çeken bu fotoğraflar merak ediliyor. Bende izah ediyorum. Hayretle karşılıyorlar. Bizim insanımız hayırseverdir. Ve hep öyle kalacaktır. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından plaket töreni ve hediyelerin verilmesinin ardından Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, tarafından açılışta emeğe geçen başta Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ve Ekonomi bakanın eşi Songül Çağlayan’a ve diğer katılımcılara çiçek vermesinin ardından anaokulu binaları hizmete açıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.