CHP Beytüşşebap Saldırısını Kınadı

CHP Beytüşşebap Saldırısını Kınadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ereğli İlçe Başkanı Fatih San, Beytüşşebap’taki terör saldırısını kınayarak, Türk Milleti’ne başsağlığı diledi..

CHP Ereğli İlçe Başkanı Fatih San yaptığı yazılı açıklamayla Şırnak Beytüşşebap’taki terör saldırısını kınadı. Terörün kör kurşununun 10 evladı daha aldığı vurgulanan açıklamada şöyle devam etti:

“Daha iki gün önce, Dünya Barış Günü nedeniyle yurtta ve dünyada barış özlemimizi yüksek sesle haykırdık. Ancak emperyalist güçlerin kuklaları halkımıza saldırmaya devam ediyor. Terörizm, artık kent merkezindeki askeri birliklerimize saldıracak kadar cüret kazandı. Beytüşşebap’taki askeri birliklerimize ve hükümet konağına yapılan saldırı, tüm ulusumuza yapılmıştır” denildi.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin kınandığı açıklamada, “Her gün içimiz kan ağlıyor. Bu ülkenin çocukları bir hiç uğruna yok oluyor. Hükümet yetkilileri Suriye’deki iç kavgaya karışıncaya kadar kendi ülkemizdeki yangını söndürsünler. Her gün yeni şehitler veriyoruz. Anneler, babalar çocukları için ciddi endişe duymaktadır. Emperyalizmin maşaları bu ülkenin çocuklarını birbirine düşürmek istiyor. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Halkımızın birlik ve dayanışma duyguları, ülkeyi bölmek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakacaktır. Şırnak’ta yaşanan bu acı taşlaşmış yüreğimizi eritti. Analar ağladı yine ateş düştüğü yeri yakmada yok etti eritti. Lanetlemek kınamak çaresizlikten başka bir şey değil. Siyasilerin çözme yetkisi elinde olanlar ne yapacaksanız yapın artık. Otuz yıldır yapılanlar bitmeyecek mi? Şehitleri kanıksamış toplum artık şehit haberleri bir gün konuşulup geçecek mi? Çığlıkları yükseltmeyecek mi? Şehidimizin biriside Kesmez köyümüzden canımızı açıttılar. Yan yana durmayacaksınız artık dağlar gibi duracaksanız orda olun. Koruyacaksın kollayacaksanız orada oturun. Mehmetler ölürken seyirci kalınamaz artık. Yeter çığlıkları duyun. Klasik tören yapılacak konuşulacak anne, baba, kardeş, eş yanacak. Allah rahmet eylesin ailesin ülkenin bu kaçıncı başı sağ olacak. Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Örgütü olarak şehitlerimize rahmet, Türk Milletine başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verildi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.