CHP Sazgeçitlilerle buluştu

CHP Sazgeçitlilerle buluştu

CHP İlçe Teşkilatı Sazgeçit Kasabası sakinleri ile bir araya geldi.

CHP İlçe Başkanı fatih San, “CHP olarak görüşlerimizi, düşüncelerimizi, çözüm önerilerimizi anlatmaya ve halkımızı daha iyi anlamaya dönük yaptığımız ve bu toplantılara sürekli olarak devam etmekteyiz” dedi.

San yaptığı açıklamada; “Hortu Kasabası’nda Çarşamba akşamı yaptığımız 2,5 saat süren bu toplantının bize duyulan önyargıların kırılması ve bizlere duyulan bakış açısını değiştirmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Toplantıya katılan arkadaşlarımız Ertuğrul Kurt, Mustafa Sayar, Ahmet Süllü, Ahmet Önal ve Aydın Civcik ile birlikte Hortu Kasabası Belde başkanımız Avni Aksoy’la katıldık. Başka bir partiyi eleştirmek yerine çözüm önerilerimizi ön plana çıkarıyoruz. Proje üreten ve bunu uygulayacak bilgi birikime sahip bir ekibiz bu özgüvenle hareket ediyoruz.

 

Genelde ve yerelde bu çözüm önerilerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.İlk önceliğimiz üretim için gerekli olan enerjimizi kendimiz üretebilmek. Bunun doğaya uygun ve zarar vermeden üretebileceğimiz rüzgâr ve güneş enerjisinden yaralanmak olacaktır. Rüzgârda İzmir, Çanakkale ve Sinop Türkiye’nin en verimli rüzgâr santralleri kurulup işletilecek bölgeleridir. Doğalgaz ve Hes Santrallerinden zorunlu olarak 15 sente aldığımız elektriği 5 sente düşürmek olmalıdır. Ucuz enerji demek maliyetlerin aşağı çekilmesi demektir. Ereğli bölgesi güneş enerjisinden elektrik üretmek için Türkiye de en uygun bölge olduğunu Cumhuriyet Bilim ekinde yayınlarındaki haritadan gösteriliyor. Bu nedenle kıraçta olsa arazileri elinizden çıkarmayınız. İlerde çok değerlenecektir. Önceliğimiz ucuz enerji olacaktır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.